Muzeum Papiernictwa promuje Ziemię Kłodzką w woj. kujawsko-pomorskim

Autor: 
Maciej Szymczyk - dyrektor muzeum
duszniki2.jpg

15 stycznia w Chełmnie nad Wisłą otwarto wystawę „Dzieje papieru i papiernictwa”, zrealizowaną przez dusznickie muzeum wspólnie z firmą International Paper Kwidzyn S.A. (autorami ekspozycji są Teresa Windyka i Maciej Szymczyk, a organizatorem prezentacji Jan Bałchan). Wystawa wędruje po Polsce od 2006 r. i odwiedziła już m.in. Warszawę (Pałac Kultury i Nauki), Wrocław (Arsenał), Kostrzyn, Bielsk Podlaski czy Nową Sól.

Tym razem „Dzieje papieru i papiernictwa” zaprezentowano w Muzeum Ziemi Chełmińskiej,
a współorganizatorem i sponsorem przedsięwzięcia jest największa w Polsce i jedna z największych w Europie firma papiernicza – Mondi Świecie S.A. Wernisaż wystawy przebiegał w duchu przybliżenia historii papiernictwa oraz przedstawienia obecnego znaczenia zakładów celulozowo-papierniczych w Świeciu (powstający tam papier wykorzystywany jest do wyrobu pudeł do pakowania niemal wszystkiego). Uroczystość stała się również okazją do promocji naszego regionu w Województwie kujawsko-pomorskim; miejmy nadzieję, że Ziemia Kłodzka stanie się celem częstych przyjazdów turystów tamtej części Polski. Wystawa w Chełmnie nie jest jedynym przedsięwzięciem realizowanym w 2010 r. przez Muzeum Papiernictwa wspólnie z firmą Mondi Świecie S.A.
12 czerwca odbędzie się Święto Papieru w Świeciu, a dusznickie Święto Papieru (w dniach 24 i 25 lipca) będzie sponsorowane przez świecką firmę. Planujemy w przyszłości realizację kolejnych przedsięwzięć, w tym dużej międzynarodowej konferencji technicznej w Dusznikach-Zdroju.

Wydania: