W uznaniu za wpływ na rozwój powiatu

Autor: 
inf. Rzecznik Prasowy Starostwa Kłodzkiego
W uznaniu za ...jpg
Arno Herzig M.jpg

W piątek w Muzeum Ziemi Kłodzkiej podczas spotkania autorskiego z prof. Arno Herzigiem i dr hab. Małgorzatą Ruchniewicz starosta kłodzki Krzysztof Baldy odznaczył autorów honorowym tytułem i orderem „Obywatel Ziemi Kłodzkiej”- „Terrae Glacensis Civis”.
Order „Obywatel Ziemi Kłodzkiej” został ustanowiony przez starostę kłodzkiego w 2009 roku w rocznicę 550- lecia Hrabstwa Kłodzkiego.
Laureatami tego tytułu i odznaczonymi w 2010 roku są: J.E.ks. biskup Ignacy Dec, prof. Arno Herzig i dr hab. Małgorzatą Ruchniewicz - autorzy wielu znamienitych książek i artykułów o naszym regionie, m.in. „W kraju Pana Boga – źródła i materiały do dziejów Ziemi Kłodzkiej od X do XX wieku” czy „Dzieje Ziemi Kłodzkiej”. Obie pozycje rozsławiają nasz powiat w świecie nauki oraz przyczyniają się do poznania historii hrabstwa kłodzkiego przez jego aktualnych mieszkańców.
Nagrodę Starosty Różę Kłodzką za rok 2009 w kategorii „Inwestycja Roku” za budowę Centrum Handlowego Twierdza Kłodzka na ręce dyrektor Galerii Twierdza Kłodzka pani Elżbiety Sobolewskiej wręczył pan Maciej Awiżeń etatowy członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego
Nakłady finansowe, pozyskane przez inwestora środki zewnętrzne, wpływ na rozwój gospodarczy powiatu zdecydowały o wyborze E.F. Progress V Spółki z o.o. , inwestora regionalnego CH Twierdza Kłodzko.
Regionalne Centrum Handlowe Twierdza Kłodzko o powierzchni ponad 21 tysięcy metrów kwadratowych, wybudowane kosztem 85 milionów złotych stało się ulubionym miejscem spotkań i zakupów mieszkańców Kotliny Kłodzkiej. Od wiosny Twierdzę Kłodzko odwiedziło ponad półtora miliona klientów.

Wydania: