Co w trawie piszczy?

Autor: 
Katarzyna Redmerska

ŻART
Radni powiatowi mają poczucie humoru. Ostatnio został złożony wniosek przez jednego z radnych o odwołanie Starosty Kłodzkiego. Zostało dwa miesiące do wyborów. Co za wyczucie czasu!
MARSZOBIEG
Kolejna inicjatywa Stowarzyszenia Inicjatyw- Polanica Zdrój. Tym razem zorganizowano I Polanicki Marszobieg Integracyjny. Chętni dopisali. Wspólnie przemaszerowano od hotelu „Europa” na deptaku, do domku grillowego przy hotelu „Sana”. Po odpoczynku, na uczestników czekało coś dobrego do przekąszenia i świetna muzyka w wykonaniu zespołu „Wyborowa Blues”.
URODZINY
W sobotę 16 września br. hucznie obchodzono setne urodziny polanickiego misia (rzeźba w parku)!
Imprezę zorganizowało Biuro Promocji Miasta. Był spacer z przewodnikiem, naukowy odczyt, uliczny teatrzyk, kiermasz z jedzeniem i łakociami. Można było również zrobić sobie zdjęcie z misiem, który przechadzał się wśród uczestników zabawy.
HALA
2 października br. w Dusznikach Zdroju otwarto halę sportową. Jest to największa inwestycja jaką przeprowadziła gmina Duszniki Zdrój w ostatnich latach. Obiekt z pełnowymiarowym boiskiem do piłki ręcznej, trybunami na 350 osób, dwoma salami ćwiczeń sportowych: fitness i siłownią, pełne zaplecze dla zawodników. Gratulacje!
SUKCES
Najlepszy wynik w kategorii drużyn GOPR na XVI Ogólnopolskich Zawodach w Ratownictwie Górskim, które odbyły się w Karłowie, zdobyła Wałbrzysko-Kłodzka Grupa GOPR.
BLACHA
W Dusznikach trwa popyt na pokrywy studzienek kanalizacyjnych. Kradzieże są spore. Czyżby ktoś błyskotliwy wpadł na pomysł dorobienia się na sprzedaży złomu?
Biorąc pod uwagę, że na nadmiar pieniędzy i dobrą pracę nie narzekamy, nie dziwi takie „dorabianie na boku”. Brak pokryw kanalizacyjnych to duże zagrożenie. Niezabezpieczone studzienki, mogą stać się powodem nieszczęścia.
POLICJA
We wrześniu br. w Centrum Polskiego Biathlonu na Jamrozowej Polanie, odbyły się I Powiatowe Mistrzostwa Policji w Letnim Biathlonie. Najlepszą drużyną okazali się przedstawiciele Komisariatu Policji w Polanicy Zdroju..
ZABYTKI
Zabytki to cenna wartość, należy o nie dbać. Radni Bystrzycy Kłodzkiej podjęli uchwałę, pozwalającą między innymi indywidualnym właścicielom, wspólnotom mieszkaniowym, występować po określoną przepisami pulę pieniędzy na prace konserwacyjne. Jak wiadomo wiele budynków mieszkalnych w Bystrzycy to budowle zabytkowe.
JEZIORO
Zbiornik retencyjno-rekreacyjny w Starej Morawie pięknieje. Ostatnio postawiono ogrodzenia, oświetlenie i zrobiono alejki spacerowe. Czyżby wyrastała kolejna atrakcja turystyczna dużego formatu?
SZPITAL
Specjalistyczne Centrum Medyczne w Polanicy Zdroju od początku swojego istnienia natrafia na przeszkody. Kolejna, to wypowiedzenie polanickiemu szpitalowi przez NFZ umowy na leczenie w zakresach m.in.: chorób wewnętrznych, chirurgii ogólnej. Czyżby był to początek końca?
REIMANNKI
Krosnowice doczekały się własnego wypieku o nazwie „Reimannki”. Wszystko za sprawą odbywającego się we wsi Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. I. Reimanna. Ciasto zostało wyłonione podczas konkursu. Gratulacje!
CHŁOPCY
Ostatnio „gadżetem”, który zakupują sobie duzi chłopcy są pojazdy zwane „quadami”. Panowie rozbijają się nimi m.in.: po leśnych drogach. Czy nie lepiej zakupić sobie „wypasiony” rower? Ekonomiczniejsze to, no i zdrowsze!
FESTIWAL
W październiku br. odbył się w Polanicy kolejny Międzynarodowy Festiwal Filmów Amatorskich Pol-8. Tym razem organizatorzy postawili na kameralny charakter Festiwalu. Odbył się on w kawiarni hotelu „Nasz Dom”.
BEZPIECZNIE
Muzeum Ziemi Kłodzkiej coraz bezpieczniejsze. Zamontowany zostanie nowy system alarmowy, instalacja przeciwpożarowa.

Wydania: