VI edycja grafiki młodych

Autor: 
Dagmara Kacperowska
grafika-Otwarcie wystawy.jpg

7 marca 2011 roku w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju została otwarta wystawa grafik absolwentek Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.
Tegorocznymi bohaterkami cyklicznie realizowanej od 2006 roku w dusznickim muzeum Grafiki Młodych są Katarzyna Nowak i Diana Karpowicz. Artystki ukończyły Wydział Grafiki na ASP pod kierunkiem profesora Przemysława Tyszkiewicza i pomimo młodego wieku obie mogą się poszczycić licznymi wystawami w kraju i za granicą.
Prezentowane na wystawie prace zostały wykonane w technice linorytu, akwaforty oraz akwatinty. Grafiki Diany Karpowicz to fascynacja podróżowaniem przy wykorzystaniu takiego środka transportu jak pociąg. Jest on w jej pracach nie tyle ważnym symbolem co metaforą w dążeniu przez człowieka do celu. Z kolei w twórczości Katarzyny Nowak zobaczymy ogromne, rybopodobne stwory, które balansują pomiędzy ziemią a niebem, niosąc na swych grzbietach maleńkie domki. Przedstawiony tu świat wydaje się być dziki i niedostępny, ale z drugiej strony ilustruje moc ekspansji człowieka, który potrafi zasiedlać nawet to co niedostępne.
Wystawę będzie można oglądać do 20 kwietnia br. Jej komisarzem jest mgr Artur Goliński. Projekt zrealizowano pod honorowym patronatem rektora Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu – prof. Jacka Szewczyka.
Serdecznie zapraszamy !

Wydania: