Autyzm jako niebieska nuta w rytmie życia

Autor: 
ZSS Kłodzko
autyzm-20180411_113356.jpg
autyzm-20180411_zak akademii-1.jpg

Konferencja pod patronatem starosty kłodzkiego Macieja Awiżenia w Zespole Szkół Specjalnych w Kłodzku.
Światowy Dzień Autyzmu oraz Międzynarodowy Dzień Tańca to dwa wydarzenia, których obchody przypadają w kwietniu. Pamiętano o tym w Zespole Szkół Specjalnych. 11 kwietnia 2018 r. zgromadził na terenie placówki zarówno miłośników tańca, jak i wszystkich zainteresowanych tematyką autyzmu.
Spotkanie rozpoczęły prezentacje taneczne, gdzie motywem przewodnim był kolor niebieski – symbol autyzmu. Na parkiecie zobaczyliśmy medalowe zespoły taneczne SHOW DANCE i TURBO DANCE działające przy Centrum Kultury i Promocji w Złotym Stoku, a także reprezentację gospodarzy, czyli zespół BALERINKI. Następnie wszyscy zainteresowani wzięli udział we wspólnych warsztatach tanecznych poprowadzonych przez nauczycielkę Zespołu Szkół Specjalnych, instruktora tańca współczesnego Magdalenę Litwin. Kolejnym punktem programu była konferencja na temat autyzmu połączona z prezentacją filmu pt. „Życie animowane” zorganizowana przy współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kłodzku.
W trakcie konferencji p. Katarzyna Gabriel omówiła sytuację rodzin z dzieckiem ze spektrum autyzmu w powiecie kłodzkim oraz wypracowano stanowisko dotyczące poprawy ich sytuacji.
Wśród zaproszonych i gości uczestników, zaszczycili nas obecnością: w imieniu p. Starosty – p. Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk – wicestarosta kłodzki, Anetta Kościuk – dyrektor Wydziału Oświaty Kłodzkiego Starostwa oraz pedagodzy, uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Długopola, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Zgromadzenia sióstr św. Józefa w Polanicy Zdroju i Zespołu Szkół Specjalnych w Kłodzku.
Szczególne podziękowania za pomoc i wsparcie w organizacji Warsztatów i Konferencji składamy panu Staroście, Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Kłodzku z panią dyrektor Jolantą Leszko oraz pracownikami Ośrodka.

Wydania: