Nowy głos w Roku Lema. Startuje nabór organizacji pozarządowych do nowego programu Instytutu Muzyki i Tańca

Autor: 
inf. KOK
11nowy głos plakat.jpg

Świetna inicjatywa dla NGO działających dla i z osobami z niepełnosprawnościami.
Premiera w Kłodzku 10 października w Kłodzkim Ośrodku Kultury.
Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Fundacją Jutropera uruchamia program artystyczno-społeczny, który skierowany jest do organizacji pozarządowych skupiających osoby z niepełnosprawnościami. Efektem programu będzie spektakl operowo-teatralny poświęcony twórczości Stanisława Lema w związku z przypadającą w tym roku 100. rocznicą urodzin pisarza.
„W Roku Lema na nowo odkrywamy, jak wielkim był wizjonerem. Zapraszamy do współdziałania – wszyscy, którzy wezmą udział w programie: i artyści profesjonalni, i wielkie gwiazdy, i osoby, które po raz pierwszy staną na scenie, po warsztatach będą mogli wystąpić i współuczestniczyć w odszukiwaniu lemowskiej perspektywy spojrzenia na kondycję ludzką” – mówi Michał Znaniecki, reżyser i pomysłodawca programu.
Aby wziąć udział w projekcie należy najpierw zgłosić swój udział w konkursie. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 5 maja. Pod tym linkiem znajduje się regulamin konkursu i wytyczne:https://www.imit.org.pl/programy/departament-muzyki/4564
Wyłonione w konkursie organizacje wraz z zespołem realizatorów programu, w skład którego wchodzą m.in. Michał Znaniecki – scenariusz, reżyseria i kostiumy, Luigi Scoglio – scenografia, Karolina Jacewicz – projekcje multimedialne, Dariusz Albrycht – reżyseria świateł, Krzysztof Łochowicz i Rafał Kłoczko – kierownictwo muzyczne, wspólnie przygotują spektakl operowo-teatralny „Nowy głos: L.E.M.”.
Spektakl będzie mieć swoją premierę w Kłodzku 10 października, a przez tydzień 4-9 października odbywać się będą próby w Kłodzkim Ośrodku Kultury. Wcześniej realizatorzy spektaklu będą się umawiać indywidualnie na warsztaty.
W konkursie oprócz udziału w warsztatach i spektaklu można wygrać grant 5000 zł na pokrycie kosztów transportu, wyżywienia i honorariów koordynatorów.
W programie mogą wziąć udział organizacje pozarządowe działające na terenie województwa dolnośląskiego, skupiające osoby z niepełnosprawnościami, zarówno artystów, jak i amatorów czy osoby bez doświadczenia w tym zakresie.
Niepełnosprawność nie może być przeszkodą udziału, organizatorzy zapewniają dostępność miejsc, w którym odbędą się próby i spektakle, a także rozplanowanie czasu pracy uwzględniające potrzeby uczestników. W razie potrzeby zostanie udostępniona dodatkowa pomoc
w zakresie komunikacji, w tym tłumaczenie na polski język migowy.
Zachęcamy do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu!

Wydania: