Imprezy - Kłodzki Ośrodek Kultury - luty 2022

Autor: 
inf. KOK
Małgorzata Rynarzewska Moje inspiracje.jpg

• KOLOROWE FERIE 2022 w KOK
31.01 – 10.02
• 1.02, godz. 11.00 pokaz iluzji „Magiczna Ulica Piotra Szumnego”; sala widowiskowa, bilet: 15 zł. W programie m.in znikające i pojawiające się przedmioty, czary z udziałem widzów oraz mnóstwo humoru.
• 2.02, godz. 10.00 – 13.00 Blok zajęć artystycznych
• 3.02, godz. 11.00 – Seans w Kinie Dąbrówka „Ella Bella Bingo”; sala widowiskowa, bilet: 10 zł
Bingo! Ella Bella i Henry to nierozłączni przyjaciele. Głowy pełne pomysłów dają im mnóstwo frajdy. Jednak, gdy w okolicy pojawia się bajerancki Johnny, wszystko się zmienia. Czy prawdziwa przyjaźń przetrwa?
• 7.02, godz. 10.00 – 13.00 Blok zajęć artystycznych
• 8.02, godz. 11.00 – Seans w Kinie Dąbrówka „Balerina”, sala widowiskowa, bilet: 10 zł
11-letnia Felicja od zawsze marzy o tym, by zostać baleriną w paryskiej operze. Razem z najlepszym przyjacielem, spryciarzem Wiktorem ucieka z sierocińca, by spróbować swych sił w paryskiej szkole baletu. Dzięki swej pasji, urokowi i talentowi trafia pod opiekuńcze skrzydła dawnej gwiazdy baletu Madame Odetty, która otworzy przed Felicją magiczny świat tańca i muzyki.
• 9.02, godz. 10.00 – 13.00 Blok zajęć artystycznych
• 10.02, godz. 11.00 – spektakl „Koziołek Matołek i jego przygody”; sala widowiskowa, bilet: 15 zł i 10 zł (grupy zorganizowane)
Muzyczna bajka pełna ciekawych przygód i niezapomnianych wrażeń! Zabawne perypetie, nietuzinkowe dialogi bohaterów oraz wartko tocząca się akcja, we wspaniałej autorskiej, muzycznej i scenografcznej oprawie czynią spektakl niezwykle ciekawym zarówno dla najmłodszych widzów, jak i dla tych starszych. Bajka jest lekturą w I klasie szkoły podstawowej. Spektakl oparty na motywach książki Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentowicza.
• 14.02., godz. 19.00 Walentynkowy Koncert Operetkowy „Opera in Love”; sala widowiskowa, bilet: normalny 60 zł/ 50 zł ulgowy do nabycia w kasie KOK i na www.biletyna.pl, www.kupbilecik.pl
Walentynkowa Gala Operowo-Operetkowa „Opera in Love” w wykonaniu Grupy Operowej Sonori Ensemble to koncert dla wszystkich zakochanych i nie tylko! Tematem przewodnim koncertu jest miłość i jej rozmaite odcienie, ukazane przez najsłynniejszych kompozytorów operowych. W programie nie zabraknie lirycznych romansów, duetów i scen miłosnych, brawurowych i efektownych popisów wokalnych oraz odrobiny subtelnego dowcipu. Śpiewacy zaprezentują ponadczasowe przeboje z dzieł najsłynniejszych kompozytorów m.in. Mozarta, Rossiniego, Verdiego, Pucciniego, Wagnera, Straussa, Kalmana, Gershwina i innych. Gala „Opera in Love” to wspaniały prezent Walentynkowy i nie tylko! Grupa Sonori Ensemble ma na swoim koncie około 500 koncertów w salach koncertowych, teatrach i innych instytucjach kultury w Polsce i za granicą m.in. Austria, Niemcy, Włochy, Słowacja.
• 18.02., godz. 17.00 Wernisaż wystawy Małgorzaty Rynarzewskiej „Moje inspiracje”; Galeria Sztuki pARTer
Małgorzata Rynarzewska – absolwentka Akademii Ekonomicznej i Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu (dyplom z projektowania wnętrz i ogrodów oraz konserwacji obrazów). Pełniła funkcję pełnomocnika dyrektora ds. technicznych w Teatrze Polskim w Poznaniu, obecnie jest plastykiem w Muzeum Zamek Górków w Szamotułach. Od lat jej największą pasją jest malarstwo. W sztuce poszukuje prawdy o sobie i o otaczającym świecie. Bierze udział w Międzynarodowych Plenerach Malarskich jak również w Triennale Tkaniny w Kowarach. Prezentowała swoje prace na wielu wystawach w całej Polsce.
„Projekt? Zawsze robię go po raz pierwszy. Plan? Niedostępny, dopiero po czasie zaczyna czarować swoim bogactwem... Mieszkanie? Esencja prostoty bez jakichkolwiek zbytecznych sprzętów. Wszystko w miękkich kolorach jak malowidła Zurbarana. Ogród? Obsadzony cudownymi roślinami jak lawenda, drobne róże, sosny, bergenie i inne popularne rośliny. Wybór? Pozwala zrozumieć innych, różne aspekty naszego charakteru, przekonań... Kradzież pomysłów? Spontaniczna reklama, a piractwo – pocieszający aspekt sukcesu. Proces pracy? Zupełnie inny niż to co znam. Praca? Była dla mnie zawsze jak narkotyk. Nie mogę zrozumieć że mężczyźni oczekują od kobiet wdzięczności za ofiarowanie im życia w bezczynności i to życia zależnego od mężczyzny – jest w tym coś upokarzającego. Sztuka? Trochę jest jej w każdym z nas. Mieni się tym wszystkim czym jest i czym nie jest. Moda? To wiatr, który wieje w nowym stylu; czuje się ,że nadchodzi, czuje się jego zapach, to idee, sposób życia ,to co się dzieje... Ukryć coś? To podkreślić to jeszcze bardziej. To pretekst by dotknąć czegoś pierwotnego.
Jung powiedział, że ten kto mówi za pomocą praobrazów, ten mówi tysiącem głosów. Słowa te dodają mi sił, inspirują mnie. Widzę w nich sens malarstwa...” Małgorzata Rynarzewska
• 27.02., godz. 19.00 Spektakl komediowy „Miłosna Pułapka”; sala widowiskowa, bilet: 70 zł
Znakomita komedia romantyczna, która w zaskakujący sposób pokazuje relacje międzyludzkie, a przede wszystkim odwieczną walkę między kobietą i mężczyzną. Stawką tej gry jest prawdziwa miłość nie zawsze prosta i jasna. Jednak kim byśmy byli, gdyby nie ona? Tak jak w życiu, podobnie między głównymi bohaterami relacje ewoluują wywołując coraz silniejsze emocje. Czy pokonają strach przed bliskością? Czy zrozumieją, czego chcą od życia i co są gotowi poświęcić, żeby dostać to, czego pragną? Joanna Galewicz jest piękną, utalentowaną aktorką u szczytu kariery. Zmęczona natłokiem obowiązków decyduje się przyjąć zaproszenie do jury w amatorskim przeglądzie teatralnym, który odbywa się nad morzem. 40-letni przystojny architekt, Paweł, zaprasza Joannę na kolację do domu, podczas której mają omówić szczegóły uczestnictwa w jury festiwalu. Joanna jest pod wrażeniem pięknej willi z widokiem na morze oraz gościnności gospodarza. Zaczyna się bać w chwili, kiedy orientuje się, że w całym domu nie ma klamek....

Wydania: