Wywiad z wiosną

Autor: 
inf. MH
6wywiadzwiosną2022.jpg

W Filii nr 2 Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Krosnowicach miał miejsce „Wywiad z wiosną” autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej.
Na zajęcia literacko-plastyczne do biblioteki wstąpiły dzieci z miejscowego Przedszkola Gminnego. Opowiadanie Małgorzaty Strzałkowskiej zamieszczone w magazynie „Świerszczyk” zrobiło na dzieciach ogromne wrażenie.
Małgorzata Strzałkowska zadebiutowała w „Świerszczyku” w 1987 r. Zajmuje czołowe miejsce w polskiej literaturze dla dzieci, obok autorów tej miary co Tuwim czy Brzechwa. Napisała ponad sto pięćdziesiąt książek (część z nich także zilustrowała). Jest autorką tekstów na ubrania marki Endo oraz bajek, piosenek i scenariuszy dla TVP1 (Jedyneczka, Budzik, Babcia Róża i Gryzelka). Współpracowała i współpracuje z czasopismami: „Świerszczyk”, „Dziecko”, „Miś”, „Pentliczek”, „Ciuchcia”, „Nasz Maks”, „Skarb malucha”. Jej wiersze, baśnie i opowiadania znajdują się w podręcznikach i antologiach, a książki – na Liście Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Za całokształt twórczości otrzymała w 2014 roku Medal PS IBBY.
Przedszkolaki podczas spotkania rozwiązywały krzyżówkę, tworzyły swoje obrazki ze zwierzątkami i zadawały wiele pytań skierowanych do pani bibliotekarki Małgosi – bawiąc się znakomicie.

Wydania: