Męskie granie z bibliotekarką

Autor: 
inf. MH
Męskie granie2022 (9).jpg

Mężczyzna w bibliotece to nieczęsty widok? Przeprowadzane co roku przez Bibliotekę Narodową badania i będący ich wynikiem raport potwierdzają to, z czego bibliotekarze stykający się codziennie z czytelnikami dobrze zdają sobie sprawę. Mężczyźni czytają znacznie mniej od kobiet.
Z czego to wynika? I jak skutecznie zachęcać mężczyzn do czytania?
Męskie granie ma na celu promocję czytelnictwa a w szczególności dotarcie do mężczyzn, którzy stanowią jedynie 23% aktywnych czytelników. Każda metoda, aby namawiać do czytania jest właściwa i słuszna. Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko z/s w Ołdrzychowicach Kłodzkich wciąż szuka nowych dróg i wychodzi poza stereotypy ze swoimi projektami.
W naszej pierwszej odsłonie męskiego grania udział wzięli mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Podzamku. Ich siedmiu, a ona jedna – bibliotekarka Alina. Jak widać w galerii zdjęciowej, wszyscy grali świetnie.
W spotkaniu biblioterapeutycznym wykorzystano: piłkarzyki, GOKI, grzybobranie, puzzle, chińczyka, a także kolorowanki. Najlepszym w męskie granie okazał się pan Sebastian – został nagrodzony.

Wydania: