02baner pq24.jpg

Szanowni Państwo, już w piątek rozpoczynamy Pejzaże Qlinarne Polanicy, które potrwają do niedzieli. VII edycja naszego festiwalu to święto smaków i muzyki z różnych zakątków Europy. W mieście przez cały weekend będzie można nabyć produkty regionalne od lokalnych wystawców, odwiedzą nas wyjątkowi mistrzowie kuchni, w tym Rodzina Krechów oraz MasterChef Bartosz Nowak. Festiwal uświetni występ Lanberry.

02-gra.jpg

Pomysłodawcami gry jest grupa licealistów z LO im. B. Chrobrego.
W mieście zawieszonych zostało 11 tablic informacyjnych z kodem QR, który pozwala na udział w grze. Odpowiadamy na pytania związane z danym miejscem, wysyłamy odpowiedzi, które są sumowane i wliczane do ogólnej punktacji. Do końca lipca zadania dotyczą 10 miejsc w Kłodzku. W sierpniu zadania związane z Arnoštem.

01wywiad.jpg

1. Jak spędza Pan czas poza pracą, jakie są Pana osobiste pasje i zainteresowania? Jak wpływają one na Pana pracę jako wojewody?
* Jestem osobą rodzinną i wolny czas uwielbiam spędzać z żoną i córką np. na wspólnych wyjściach w góry, do kawiarni lub po prostu na pogaduchach. Poza tym w wolnych chwilach oddaję się swojej pasji tj. grze na gitarze klasycznej oraz ostatnio także elektrycznej. Wyrosłem muzycznie z "krainy łagodności" ale i Kaczmarskiego, więc i śpiewam dla siebie i znajomych.

03.jpg

Antykwariat „POD ARKADAMI"
Kłodzko, ul. Wojska Polskiego 11
To już 30 lat działalności
pp. Lucyny i Zdzisława Kuców
.
Czynny:
pn. - pt. w godz. 10.00 - 14.00, sob. 10.00 – 13.00.
Zawsze warto odwiedzić ten antykwariat.
Gratulujemy jubileuszu
i życzymy następnych ... lat funkcjonowania
.

Festiwal Góry Literatury za nami. Można więc wrócić do nieco swobodniejszych, wakacyjnych nastrojów czytelniczych. A skoro tak, to zajrzyjmy w najbliższych odcinkach poza teksty fabularne. Na początek „Wiersze, fraszki, scenki” Piotra Stankiewicza. Autora współpracującego z „Bramą” od lat. Całość zbiorku otwiera motto: Myśl ubieram w słowa i fraszka gotowa. Jakie to myśli? W jakie słowa ubrane? Poeta podzielił teksty na dwie części. Pierwsza odnosi się do Łotra – imiennika autora zresztą, druga jest jednoznacznie polityczna.

01wicha-rzeczy.jpg

Kolejna pozycja z książkami w roli bohaterów. Ale rzecz jest nie tylko o książkach. Marcin Wicha – Rzeczy, których nie wyrzuciłem, wyd. Karakter, Kraków 2017.
Autor (ur. 1972) – polski grafik i eseista; napisał kilka książek dla dzieci, publikuje artykuły m.in. na łamach „Gazety Wyborczej”, w „Tygodniku Powszechnym”, „Literaturze na Świecie” i „Autoportrecie”, zajmuje się projektowaniem okładek, plakatów, znaków graficznych.

01dudzik-biometan.jpg

Na zdjęciu: Biogazownie rolnicze: bezpłatne warsztaty - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa - Portal Gov.pl (www.gov.pl). Na zaproszenie burmistrza Kłodzka pana Michała Piszko w dniu 5 lipca 2024 odbyło się spotkanie informacyjne ws. zasadności uruchomienia inwestycji biometanowni. W spotkaniu udział wzięli pp. Zbigniew Szczygieł, Maciej Macuk (technolog z referencją udziału w budowie takiej inwestycji), przedstawiciel Gminy Polanica-Zdrój oraz Jerzy Dudzik.

01Biblioteka w Kłodzku.jpg

Podczas X edycji Festiwalu Góry Literatury w 2024 Grzegorz Kasdepke powiedział: - „Gdybym był inwestorem z zagranicy, który miałby w polskiej gminie zainwestować pieniądze w jakąś firmę lub fabrykę; to prawdę mówiąc, pierwsze, co bym zrobił, to przejechał i obejrzał jak jest traktowana i jak wygląda biblioteka publiczna. W jaki sposób gmina traktuje bibliotekę? Czy kultura jest ważna, czy nie jest ważna? Czy jest to wizytówka, czy konieczność ustawowa?"

Kolejny numer BRAMY - od 4.07. pełna zawartość numeru.
*Po pierwsze: proszę otworzyć/kliknąć dział: BIEŻĄCE WYDANIE. To tam zamieszczane są artykuły i fotografie do każdego kolejnego numeru. Oprócz tego część artykułów dodatkowo anonsowana jest na stronie głównej.
*Po drugie: materiał zamieszczany w bieżącym numerze, prezentowany jest autorsko, tak jak czynione jest to od 2010 r. w archiwum gazetowym.
*Po trzecie: reklamy zamieszczamy w dziale: OGŁOSZENIA, ale informacje o nich także na stronie głównej.

05.jpg

W piątek, 5 lipca 2024 roku oficjalne oddanie do użytkowania nowoczesnego Parku Wodnego w Polanicy-Zdroju.
Szanowni Państwo, oddajemy do użytku kolejny park w Polanicy-Zdroju. Inny niż wszystkie dotychczasowe, o wyjątkowych właściwościach. Już od piątku, 5 lipca 2024 roku,
Mieszkańcy i Goście naszego kurortu będą mogli skorzystać z nowego Parku... Wodnego, który jest zlokalizowany przy ulicy Sportowej 9!