„Twierdza”

001.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg

W ramach „cyklu kłodzkiego” Agata Kunderman – autorka kryminałów i trillerów psychologicznych – wydała już 2 tomy. Pierwszy to „Kotlina”, z którą wielu mieszkańców Ziemi Kłodzkiej zdążyła się już zapoznać. Drugi, niedawno się ukazał – pt. „Twierdza”. I właśnie ta książka stała się pretekstem spotkania z autorką, 3 czerwca na Wielkich Kleszczach kłodzkiej Twierdzy. Przybyło dość liczne grono fanów kryminałów i fanów Agaty Kunderman. Wielkie podziękowania należą się od wszystkich zainteresowanych tym tematem dla organizatorów wydarzenia – Mietka i Marioli Kowalcze. Nie dość, że sami rozczytują się w literaturze autorki, to jeszcze potrafili zarazić innych, niekoniecznie pasjonujących się kryminałami.
Samo spotkanie poprzedzone zostało konkursem, który trwał od poniedziałku do środy (1-3.06; karty startowe gry były w księgarni przy ul. Wita Stwosza 2; spacer miał potwierdzić, że mamy w sobie „żyłkę detektywa”), z finałem w formie pytań dot. znajomości poprzedniej książki Agaty Kunderman tzn. „Kotliny”, zadawanych publiczności przez Mietka. Czekały na zwycięzców nagrody. Przewidziane były też inne niespodzianki z myślą o autorce. Przy scenie powstała mini wystawka anonsująca książkę i jej tematykę – z cytatami oraz pocztówkami przedstawiającymi d. Łukasińskiego w Kłodzku. A potem potoczyła się swobodna rozmowa, podczas której poznaliśmy bliżej zarówno autorkę (np. spodobało nam się jej upodobanie do bezowych tortów), jak i sam proces twórczy.
Nabyliśmy też książkę – na którą jakże inaczej się teraz patrzy po spotkaniu z autorką. Z chęcią przeczytamy.
Agata Kunderman, Twierdza. Wydawnictwo Filia, Poznań 2026.

Krystyna i Mirosław Awiżeń
foto: Magen