Archiwalne: Bieżące wydanie

01-12.jpg

Od 3 lutego można kupić najnowszy numer BRAMY.
Polecamy jak zwykle ciekawe felietony oraz barwne fotoreportaże, m.in. z zimowego Stronia, Uzdrowiska Lądek - Długopole i z wyremontowanego teatru w Polanicy Zdroju.
Dla miłośników historii - dzieje remizy strażackiej w Kłodzku. A poza tym turystyka, kultura, z życia szkół i rozrywka - duża i mała krzyżówka, horoskop oraz porady medyczne.

Nowy-1.jpg

Dnia 24 stycznia 2020 r. miała miejsce w Muzeum Ziemi Kłodzkiej promocja publikacji pt. „Andreas Ernst 1861-1929 kłodzki architekt”, która opracowana została w wersji dwujęzycznej, polsko-niemieckiej. Autorka - Joanna Jakubowicz podczas spotkania wygłosiła prelekcję pt. „Architektoniczne dziedzictwo Andreasa Ernsta w Kłodzku”. Temat został zilustrowany bardzo ciekawymi zdjęciami... czytaj strona 29 w lutowym wydaniu BRAMY.

W dniach 24 lutego – 2 marca 2020 roku w centrach sportów zimowych – Czarnej Górze i Dusznikach Zdrój odbędzie się European Winter Para Sports Event, Poland 2020. Do Polski przyjedzie 150 niepełnosprawnych sportowców z 13 krajów Europy. Wezmą oni udział w rywalizacji w czterech konkurencjach sportów zimowych – para-narciarstwie alpejskim, para-snowboardzie, para-narciarstwie biegowym i para-biatlonie. Organizatorem wydarzenia jest Polski Komitet Paraolimpijski. Szczegóły w lutowym wydaniu BRAMY.

Szlaki Literackie w Gminie Nowa Ruda 1.jpg

W związku z rosnącym zainteresowaniem na przemierzanie szlaków, których inicjatorką jest noblistka Olga Tokarczuk mieszkająca w Gminie Nowa Ruda, wójt Adrianna Mierzejewska podjęła decyzję o oznakowaniu szlaku literackiego „Śladami Teresy Chmury” oraz poprawy oznakowania pozostałych dwóch: „Droga Chlebowa” i „Z Domu Dziennego, do Domu Nocnego”. Dyrektor Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda Gabriela Buczek w porozumieniu z prezesem Stowarzyszenia Form Alternatywnych „Rozdroże” Sewerynem Pankiem przystąpią w najbliższym czasie do rewitalizacji i oznakowania wszystkich trzech tras.

agro.jpg

- Zacznijmy może od metryczki...
- Data założenia to 22 maja 1991 rok...
- ... to już 29 lat!?

M001.jpg

„Zespół Opieki Zdrowotnej” w Kłodzku realizuje projekt pt.„Wdrożenie e-usług publicznych w obszarze telemedycyny”. Celem Projektu jest podniesienie jakości usług medycznych świadczonych na rzecz społeczeństwa dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii informacyjnych. Szczegóły strona 9 w lutowym numerze BRAMY.

001.jpg

XIII sesja Rady Powiatu Kłodzkiego, na której została przyjęta uchwała budżetowa na rok 2020 oraz Wieloletnia Prognoza Finansowa Powiatu Kłodzkiego. Jak podsumował w swoim wystąpieniu Maciej Awiżeń – starosta kłodzki, budżet na rok 2020 nie jest na miarę naszych ambicji lecz na miarę możliwości. Łączna kwota planowanych dochodów przyszłorocznego budżetu to ponad 221 mln zł. Wydatki planuje się zamknąć w kwocie około 210 mln. zł. Szczegóły w lutowym numerze BRAMY.

2019-11-25_single_Trojak_01.jpg

Pod koniec ubiegłego roku powstała w okolicy Lądka-Zdroju kolejna, tym razem 5-kilometrowa, rowerowa „Pętla Trojak”. Trasa ta, o urokliwym i pełnym malowniczych odcinków i serpentyn przebiegu, dostępna jest z tzw. Ronda Dużego – leśnego rozdroża, znajdującego się tuż nad lądeckim Arboretum. Czytaj strona 6 w lutowym wydaniu BRAMY.

chm1.jpg

Pierwsi goście przybywali na spotkanie do Tajemniczego Ogrodu już po 11.00. Lista zaproszonych była dosyć długa, jednak sporo z nich z tak zwanych przyczyn obiektywnych nie przybyła. Spotkanie zaczęło się od występu przedszkolaków i seniorów, następnie burmistrz Jerzy Król podsumował miniony rok i przedstawił plany inwestycyjne na rok bieżący. Czytaj w najnowszym numerze BRAMY.

Uczniowie i pedagodzy zwiedzili Lyon.jpg

Na początku października br. muzycznie utalentowana młodzież Bystrzycy Kłodzkiej z powodzeniem koncertowała we Francji. Zespół wokalny „Con Grazia” pod dyrekcją Renaty Fiałkowskiej-Dumy oraz młodzi instrumentaliści – uczniowie bystrzyckich szkół muzycznych – zostali zaproszeni przez tamtejszy uczniowski chór College de Ronsard w Mornant koło Lyonu. Francuscy uczniowie koncertowali przed kilkoma laty w Bystrzycy Kłodzkiej i niedawny wyjazd polskiej młodzieży do Francji był swoistą muzyczną „rewizytą”.
czytaj w 11 numerze BRAMY