Archiwalne: Bieżące wydanie

ZAPRASZAMY - PROSIMY CZYTAĆ BIEŻĄCE WYDANIE

01radkow06.jpg

Jest końcówka marca 2024 roku. Tuż przed wyborami samorządowymi. Ale my nie o samych wyborach ale o stanie Gminy na dzień dzisiejszy.
Na objazd Gminy udaję się z burmistrzem p. Janem Bednarczykiem. Oczywiście, z uwagi na rozpiętość tematów ograniczamy się do faktów „tu i teraz”.

* Swoją wędrówkę rozpoczynamy od budowy hali sportowej przy ul. Jagiellońskiej. (FOTO). To duży obiekt budowany za ok. 14 mln zł.

0003Bez nazwy 1.jpg

Podczas uroczystej 70. sesji Rady Miejskiej w Kłodzku, która odbyła się w czwartek 28 marca br., burmistrz Michał Piszko i przewodnicząca Rady Miejskiej Kłodzka, Elżbieta Żytyńska, wręczyli dyplomy i statuetki Honorowego Obywatela Miasta Kłodzka, czterem osobom: Zofii Mirskiej, Krystynie Oniszczuk-Awiżeń, Mirosławowi Awiżeń i Tomaszowi Duszyńskiemu. Przyznanie tych tytułów jest wyrazem uznania dla pracy i wkładu osób wyróżnionych w życie społeczne i kulturalne miasta. Uhonorowani, to ludzie pióra: poetka, historyczka, dziennikarz i pisarz.

02Bez nazwy 2.jpg

Od dzisiaj, 18 kwietnia, na oknach domu jezuitów można oglądać banery informujące o życiu i działalności Arnošta z Pardubic. To skuteczna i elegancka droga popularyzowania tej ważnej dla Kłodzka postaci.
Mietek Kowalcze

andrus01.jpg

Tym razem coś wybitnie wesołego. Kryminał „realistyczno-paniczny”. Rzecz pełna absurdów, absurd goni za absurdem. Niezwykle żywa akcja, zaskakujące rozwiązania, ciekawe postacie, wątki bogate w wydarzenia, sytuacja czasem się tak zagęszcza, że wydaje się, że już gorzej nie może być, a tymczasem raz jeszcze przeżywamy zdziwienie obrotem sytuacji.

ksiazka1.jpg

Tym razem zupełnie inny klimat, ale jakże fascynująca książka, pełna prawdziwej magii...
Krocząc w ciemności – Leonie Swann (rocznik 1975). To pseudonim niemieckiej autorki kryminałów. Urodzona niedaleko Monachium, studiowała literaturę angielską, także filozofię i psychologię. Znana czytelnikom z poprzednich powieści, które okazały się bestsellerami: „Sprawiedliwość owiec” i „Trium owiec”.
Autorka w podtytule zamieściła uwagę: Absurdalna powieść nie całkiem filozoficzna.

06.jpg

W dniu 3 kwietnia 2024 r. gościem Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej był artysta, fotografik, pszczelarz - Piotra Ososko.
Wernisaż wystawy pt. „Wycinki k(raj)obrazu" odbył się w saloniku prasowym.

01akordeo16.jpg

Marzec to dwa bardzo ważne wydarzenia w naszej klasie akordeonu: IX Akordeonowy Turniej Hrabstwa Kłodzkiego i XXII Dzień Akordeonu oraz okazja do koncertowania w związku z Dniem Kobiet. W tym miesiącu koncertowali z klasy Tomasza Brusińskiego uczniowie Tomasz Brzezicki i Gabryś Charęza.

02.jpg

Podczas uroczystej, bo nie dość, że przedświątecznej, to jeszcze podsumowującej kadencję 2018-2024 sesji Rady Miejskiej, wręczono tytuły Honorowego Obywatela Miasta Bystrzycy Kłodzkiej.
Przy ogromnym aplauzie wyróżniono cztery wyjątkowe Kobiety, które od wielu lat dbają o zdrowie naszych Mieszkańców:
Lek. Med. Maria Marzyńska
Lek. Med. Danuta Rytko-Werszner
Lek. Med. Alicja Starościak-Grucka i
Lek. Med. Małgorzata Popowicz
SERDECZNE GRATULACJE

05_n.jpg

21.03. o godz. 10.00 w OSiR w Kłodzku rozpoczęły się XXI Targi Pracy. Oficjalnego otwarcia Targów Pracy dokonała Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk, starosta kłodzki wraz z Dyrekcją Powiatowego i Wojewódzkiego Urzędu Pracy.
W otwarciu uczestniczyli również Zbigniew Łopusiewicz, przewodniczący Rady Powiatu Kłodzkiego, Piotr Marchewka, wicestarosta kłodzki, Anita Piszko, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Kłodzkiego, Michał Cisakowski, Ryszard Niebieszczanski członkowie Zarządu Powiatu Kłodzkiego oraz radni powiatowi.