2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2004 roku, to wyjątkowa okazja, by wyrazić szacunek dla jednego z najważniejszych symboli narodowych oraz umacniać świadomość naszej tożsamości. Biało-czerwona flaga towarzyszy nam w najważniejszych momentach – podczas uroczystości państwowych, chwil dumy i wzruszeń, ale także w czasie refleksji i żałoby, gdy wspominamy tych, którzy zapisali się w historii Polski odwagą i poświęceniem. Niech ten dzień będzie wyrazem jedności, patriotyzmu i dumy z bycia Polakiem. Wywieśmy flagi, celebrujmy wspólnotę i pielęgnujmy nasze narodowe wartości.
Świętujmy razem Dzień Flagi!
Inf. Starostwo Powiatowe w Kłodzku







