Rzut okiem do celu

Autor: 
Maciej Awiżeń

Podziękowania - Strasznie lubię pisać o pozytywnych rzeczach. Tym razem otrzymałem do publikacji podziękowania za moim pośrednictwem od organizatora mikołajek w szkołach w Bierkowicach i Krosnowicach. Wiem, że impreza udała się wspaniale i że ani to pierwsza ani ostatnia zorganizowana przez stowarzyszenie. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie więcej firm do wymienienia ;-)
„Stowarzyszenie “Edukacja i rozwój” dziękuje Państwu Wołk z firmy JES-POL z Kłodzka za ufundowanie paczek “Mikołajowych” dla dzieci ze szkół w Bierkowicach i Krosnowicach. W imieniu obdarowanych dzieciaków składamy najlepsze życzenia pomyślności w 2010 roku!”

Jeszcze nie podziękowania ale… Jak co roku, z inicjatywy p. Teresy Ludwin (PCPR i radna RM w Kłodzku), dzieciaki niepełnosprawne (no i młodzież!) z całego powiatu kłodzkiego bawią się razem na „Integracyjnej Zabawie Karnawałowej” 16 stycznia 2010 r. (w najbliższą sobotę) w hali sportowej na kłodzkim stadionie od 10.30. Już dziś wiem, że jak co roku, lista darczyńców będzie długa. Bo i ludzi z wielkim sercem ciągle przybywa ;-)

Śnieg atakuje - Większość gmin była przygotowana na śnieg. Oczywiście, tak wielkie opady są nietypowe nawet dla naszych, jak by nie było, górskich terenów. Stąd konieczność wywożenia śniegu z miast – z wąskich ulic. Nie wszystkie firmy poradziły sobie z zadaniem. Już 2 lata temu w gazecie wskazywaliśmy nierzetelność wykonawców (pamiętacie Państwo porozrzucane worki z piaskiem mające służyć jako zabezpieczenie akcji zima w Kłodzku?). Tym razem może i pojemniki były ale nikt ich nie otworzył… Chodniki nie odśnieżone, śnieg nie wywieziony… Ludzie musieli przez parę dni wydeptywać ścieżki w chodnikach a samochody nie mają gdzie parkować. Podczas powodzi wygodnie było się pokazywać a podczas trudnych chwil w opadach śniegu z którymi sobie miasto nie radzi – słychać tylko milczenie…

Kto następny w Kłodzku?
1. Prezes ZAMG zmieniony na legniczanina z LPR.
2. Dyr. OSiR wyrzucony, a po walkach sądowych przeniesiony „na mniej eksponowane stanowisko”.
3. Sekretarz Miasta Kłodzka z… Wrocławia.
4. Dyr. KOK (po połączeniu z OSIR) zamieniony na wrocławianina z LPR.
5. Urząd Miasta wymagał nie tylko zmiany dyr. wydziałów ale i sekretarki czy kierowców…
6. Były senator PiS zatrudniony
w Urzędzie Miasta.
7. Muzeum od paru dni już bez dyrektora, za to z zastępcą – może bez uprawnień, ale za to były Etatowy Członek Zarządu Powiatu ze słusznego rozdania.
8. Ilu jeszcze nie wymieniłem? Kto następny?...

Wydania: