Pomoc dla 6-letniej kłodzczanki i inne informacje

Autor: 
Maciej Awiżeń

Pomoc dla 6-letniej Kłodzczanki - Ta wiadomość mną wstrząsnęła… Nie potrafię przejść obojętnie i wierzę, że Ty też nie. Przeczytaj: http://ola.ng.pl/?page_id=175
Oto co możemy przeczytać na stronie: „Witam, u mojej sześcioletniej córeczki Oli, stwierdzono nowotwór pnia mózgu, który jest niemożliwy do usunięcia w całości. Ola jest w tym momencie po operacji mającej na celu częściowe usunięcia guza, pojawiły się jednak poważne powikłania – m.in. zanik odruchu kaszlu i przełykania oraz niedowład kończyn. Olę czeka teraz długie i kosztowne leczenie. Zwracam się z gorącą prośbą
o pomoc w leczeniu Oli i przekazanie 1% podatku na rzecz fundacji: STOWARZYSZENIE “POMOCNA DŁOŃ” Numer KRS 0000081762 Z DOPISKIEM “DLA OLI”lub pomoc poprzez wpłatę na konto:
Fundacja “NASZE DZIECI”, przy Klinice Onkologii w Instytucie “POMNIK-CENTRUM ZDROWIA DZIECKA”, Al. Dzieci Polskich 20 lok. A120, 04-730 Warszawa, 76 1240 1109 1111 0010 1163 7630 z dopiskiem “Dla Oli Przypek”
Już w niedzielę 14 marca od 10.00 odbędzie się impreza charytatywna, na którą na pewno przyjdę i Was zapraszam. Oprócz pokazów walk rycerskich, spektakli i koncertów czołowych zespołów kłodzkich odbędą się licytacje na rzecz chorej Oli. Oprócz oczywistego współczucia dla dziecka w wieku mojej córeczki, podziw wzbudziło bezinteresowne zaangażowanie wielu ludzi, skutkujące największą akcją pomocy w Kłodzku. Oby wystarczyło im sił i przyjaciół. Każdy z nas może pomóc.
Przekazanie 1% nic nie kosztuje – wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w zeznaniu PIT. Jeśli nie wiecie jak to zrobić – pomoc znajdziecie m.in. w biurze poselskim Jakuba Szulca w Kłodzku ul. Boh. Getta 13a.
Starosta Kłodzki wydał pozwolenie na zbiórkę pieniężną na terenie całego powiatu. Jeśli chcecie pomóc – zwróćcie się do administratorów strony o upoważnienie na zbiórkę pieniędzy.

Darmowa reklama - Jeden z radnych miejskich robi darmową reklamę kłodzkiemu forum internetowemu, przez podawanie właściciela do prokuratury. O co poszło? M.in. o publikację zdjęcia budynku mieszkalnego przed którym chodnik nie był odśnieżony. Zgodnie z prawem właściciel posesji przyległej ma taki obowiązek. A tu niespodzianka – właściciel-radny nie odśnieżył. Obywatel to sfotografował i umieścił na forum zaś radny się obraził. Który to radny? Nie będę robił błędu darmowego nagłaśniania… Jeśli kogoś mogę nagłośnić – to forum http://klodzko-forum.dl.pl i admina Marka Krzaka za „czujność obywatelską”.
Sam będąc niejednokrotnie krytykowany na łamach różnych forów – nigdy nie wpadłem na pomysł podawania do prokuratury autorów. Oczywiście – wolę dyskusję „w realu” z żywym i odważnym człowiekiem. Tym niemniej zdaję sobie sprawę, że np. w Kłodzku wielu ludzi nie ma szans na powiedzenie swojego zdania bez narażenia się na konsekwencje „małych ludzi”, którzy z racji zwierzchnictwa zawodowego mogą się po prostu mścić. Takich przykładów mamy aż nadto – wystarczy „podpaść” nie dość entuzjastyczną promocją burmistrza by stracić pracę bez żadnych powodów merytorycznych (patrz p. Dziewiecki, p. Świst, p. Lutosławska, p. Zilbert i wielu innych). Dlatego w zniewolonym mieście muszą być wolne fora bezpieczne dla mających odmienne zdanie (a i dostęp do wielu informacji ;-)
Piszcie dalej! Krytykujcie (także mnie), podrzucajcie pomysły, wyśmiewajcie bo tym udowadniacie coś w co wielu nie wierzy: że są jeszcze ludzie którym zależy na Kłodzku.

Wydania: