Dwa małe miasteczka

Autor: 
Natalia Przygrodzka

Wracając z Kudowy nie mogłabym ominąć dwóch małym miasteczek po drodze. Duszniki i Szczytna. Chciałam tam zaglądnąć żeby porównać je z większymi kurortami.
Duszniki, znana uzdrowiskowa miejscowość, czy można również w niej się upiększyć? Owszem, faktycznie jest tylko parę saloników, ale są dość zróżnicowane. Zaraz przy rynku w bocznej uliczce jest dość spory salon urody, w którym można nie tylko skorzystać z usług fryzjerskich, jak również kosmetycznych na twarz i ciało oraz z solarium. Salon jest ładny, czysty z zadowalającą obsługą. Ważne jest, że wchodzę i jestem obiektem zainteresowania. Ceny normalne bez wymyślności, zakres usług również duży. Jest tylko jeden mankament - salon jest jedynie dla młodych i odważnych ludzi. Myślę, że klienci, którzy oczekują standardowych zabiegów mogliby wyjść niezadowoleni ze względu na nowoczesność wykonywanych usług. Spokojnie mogę go ocenić na 4 w skali 1 do 6.
Natomiast w pobliżu zdroju znajduje się mały salonik fryzjerski uderzający właśnie w tych “spokojniejszych” klientów. Pani fryzjerka również cieszy się dobrą opinią, ale również wśród określonej wymagań klientów, bardziej konserwatywnych. Salon oceniam również na 4.
Podsumowując w Dusznikach można znaleźć miejsce odpowiadające każdemu, o różnej specyfice wymagań.
W Szczytnej przy drodze, która jest przedłużeniem deptaku, są dwa salony. Jeden mały łączony ze sklepem kosmetycznym, który bazuje tylko i wyłącznie na stałych klientach. Bez rewelacji i porywu, zbyt spokojny i zbyt “staroświecki”. Obok jest już bardziej modernistyczny, widać nowoczesność, ale zakres usług jest dość mały i biorąc pod uwagę miejsce uważam, że ceny są lekko wygórowane. Daję trzy. Znalazłam jeszcze jeden malutki salon kosmetyczny obok pawilonu spożywczego, tak lekko na uboczu, zajmujący się przede wszystkim stylizacją paznokci. Wiem, że klientki wychodzą z niego zadowolone i jest ich naprawdę dużo. Sama zaryzykowałam znalezienie terminu dla siebie i pierwszy wolny był dopiero za trzy tygodnie co mówi samo za siebie. Pani właścicielka bardzo ładnie reklamuje swoje usługi “na sobie”. Zachwycił mnie jej manicure.

Wydania: