Piknik Dziecięcych Marzeń - Galeria tysiąca uśmiechów

Autor: 
ela
20110601_8546.jpg

Tradycyjnie, 1 czerwca br. Galeria Twierdza Kłodzko należała do dzieci. Wszystko za sprawą małych gości, którzy przyjęli zaproszenie na imprezę z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Integracyjny charakter eventu z udziałem niepełnosprawnych kolegów okazał się dobrym pomysłem. Milusińscy poznawali się nawzajem i jednocześnie uczyli, jak z powodzeniem funkcjonować w otoczeniu osób sprawnych inaczej. Potwierdzeniem tezy była wspólna zabawa, nowe znajomości oraz moc wrażeń.
Do złożenia życzeń dzieciom, pofatygowali się osobiście: Adam Łącki wicestarosta kłodzki, Henryk Urbanowski wiceburmistrz Kłodzka oraz przedstawiciele instytucji i organizacji publicznych. Nie zabrakło reprezentacji duchowieństwa, szkół i placówek oświatowych.
Galeria Twierdza z wielkim rozmachem zaprezentowała bogaty program artystyczny i rekreacyjny. Klasyczny akcent imprezy należał tym razem do uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Kłodzku, którzy wykonywali utwory słynnych artystów pod kierunkiem Joanny Kocyan. Powodzeniem cieszyły się barwne widowiska zaprezentowane przez bardecki teatr PARADA oraz spektakl „Czerwony Kapturek” w wykonaniu młodych aktorów bystrzyckiej grupy TUB. Fani Kłodzkiej Estrady Dziecięcej podziwiali popisy vocalne najmłodszych artystów. Dla zwolenników tańca przygotowano pokazy taneczne formacji „Laboratorium Tańca”, połączone ze specjalnymi warsztatami prowadzonymi przez choreografa Annę Nowak.
Do dyspozycji imprezowiczów przygotowano kolorowy park rozrywki. Dmuchane zjeżdżalnie, zorbing, trampoliny i inne urządzenia do skakania, zjeżdżania i pływania nie miały sobie równych. Sprzęt oblegali przede wszystkim miłośnicy mocnych wrażeń. Uwagę przykuwały pokazy policyjnych radiowozów, profesjonalnych wozów strażackich oraz wystawa przygotowana przez funkcjonariuszy Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej.
Przerwy pomiędzy kolejnymi konkursami, których było mnóstwo, uzupełniały szalone i spontaniczne tańce przy muzyce grupy Podzamek Boys. Muzyczne covery znanych i lubianych przebojów w wykonaniu zespołu okazały się jak zwykle największym i bezkonkurencyjnym hitem.
Nie obyło się bez spontanicznych miłych akcentów. Co odważniejsze uczestniczki imprezy udowodniły, że tańczyć każdy może, prezentując układ według autorskiego pomysłu. Z pozycji wysokich szczudeł dzieci obdarowywane były kolorowymi lizakami i firmowymi czapeczkami Galerii Twierdza. Każdy otrzymał świąteczny tatuaż i stosowny makijaż. Dodatkową atrakcją były konkursy, warsztaty artystyczne oraz quizy ze wspaniałymi nagrodami. Całość imprezy obfitowała w smakołyki, wśród których, poza słodyczami i napojami królowała pachnąca kiełbaska z grilla. Imprezę przygotowano przy współpracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Ośrodka Pomocy Społecznej w Kłodzku.

Wydania: