To był kolejny, dobry rok... Centrum Turystyki i Sportu w Nowej Rudzie...

Autor: 
z prezesem Pawłem Marciniakiem rozmawia Mirosław Awiżeń
cts1.jpg
cts2.jpg

- Tak, to był dobry rok, choć jeszcze się nie skończył, a zapowiada się, że i końcówka będzie bardzo dobra. Żeby zilustrować to liczbami: sprzedaż usług w 2014 roku (od 1 stycznia do 30 września) to 1 mln 894 tys. 952 zł, w analogicznym okresie ub. roku wynosiła 1 mln 683 tys. zł. Wzrost o 12%. Z noclegów mieliśmy w 2014 r. (od 1. stycznia do 30 września) 885 tys. zł, a w analogicznym okresie ub. roku było to 742 tys. zł - a więc wzrost o 12%....

- ... a przecież nie jest teraz łatwo pozyskać turystów, sportowców... przecież jest okres „przyhamowania gospodarczego”...
- ... powiedziałbym tak, rozwijać się trzeba, szczególnie w czasach, kiedy nie jest wszystkim łatwo. Wtedy, kiedy jest trudniej okazuje się, kto jest naprawdę dobry. Kiedy inni „odpuszczają” my wykorzystujemy ten czas, aby się umocnić. Oczywiście, największym naszym atutem są ludzie u nas pracujący. Dział marketingu, obsługa..., a i przychylność naszych władz samorządowych. Jednakże na nic by zdały się nasze dobre chęci i umiejętności gdyby nie to, że i w tych ciężkich czasach sukcesywnie inwestujemy, remontujemy, podnosimy standard naszych usług za umiarkowaną cenę.

- No właśnie, takim przykładem nieustannego modernizowania i remontu jest Dom Wypoczynkowy (b. hotel robotniczy) „Sport Centrum”. ... parę dobrych lat temu wydawało się, że nic go już nie uratuje od likwidacji, był niedoinwestowany, zadłużony, ze standardem „ubogiego socjalizmu”......
- Zgadza się, ale dziś po zadłużeniu nie ma już śladu, a ostatnie ślady „ubogiego socjalizmu” też znikają. Sukcesywnie remontowany, modernizowany, przyjmuje gości. O wynikach finansowych już powiedziałem, ale warto podać, że w tym roku (do 30 września) przyjęliśmy 6500 gości, którzy przebywali u nas przez 26 tys. osobodób.
Dysponujemy pokojami 2, 3-osobowymi typu studio z pełnym węzłem sanitarnym i łóżkami 2m i 2,20 m (co jest bardzo ważne w wypadku sportowców). Każdy pokój wyposażony jest w tv kablową, z dostępem do internetu. Tak jest na parterze, I i II piętrze. Oczywiście w Domu Wypoczynkowym „Sport Centrum” są także sale konferencyjne z wyposażeniem multimedialnym. Piętra: III i IV jeszcze czekają na modernizację. Prace adaptacyjne wykonujemy własną brygadą remontowo-budowlaną.

- W CTS-ie byłem niezapowiedziany, więc nie było możliwości aby coś było robione „pod wizytę”. A było bardzo, bardzo czysto, tak schludnie, a przecież najczęściej w obiekcie są młodzi ludzie pełni energii a wszyscy wiemy, że utrzymać czystość w takich warunkach prostym nie jest. To naprawdę dobrze świadczy o obsłudze. To, że miła, to też rzecz oczywista.
- Dziękuję za słowa uznania.

- Ależ ja komentuję tylko to, co widzę.
- No tak, staramy się... ale jeszcze chcę Ci pokazać nasze apartamenty. Zapraszam do obejrzenia apartamentu rodzinnego na I piętrze zawierającego w pełni wyposażoną kuchnię, przedpokój z garderobą, z dwoma sypialniami, z dużym przestronnym salonem z TV LCD i dostępem do Internetu (łącza WiFi) dla 4. osób, a także podobnie urządzonego apartamentu dla 2 osób. Oczywiście istnieje możliwość wyżywienia w Restauracji Sportowej.

Wydania: