Intensywny sezon kolędowy młodych artystów z PSM i st. w Bystrzycy Kłodzkiej

Autor: 
Renata Fiałkowska-Duma
psm1.jpg
psm2.jpg
psm3.jpg

17 grudnia 2015 roku w Pałacu w Gorzanowie odbył się polsko-czeski koncert kolęd Droga do Betlejem... Po raz pierwszy w tym miejscu wystąpił czeski chór Carmina z Rychnova n. Kneznou. Pięknie zaprezentował się również Dziewczęcy Zespół Wokalny z PSM I st. w Bystrzycy Kłodzkiej oraz dzieci ze Szkoły w Gorzanowie. Przed koncertem można było raczyć się smakowitym grzanym winem podanym w pięknych ceramicznych kubeczkach wykonanych w pracowni ceramicznej SP w Gorzanowie. Mimo, że koncert odbył się w środku tygodnia widownia zapełniona była po brzegi, a atmosfera mimo niskiej temperatury była bardzo gorąca.
19 grudnia młodzi artyści z PSM I stopnia z Bystrzycy Kłodzkiej wystąpili na scenie MGOK podczas Bystrzyckiego Kolędowania zamykając koncertem specjalnym całodniową imprezę.
Z wielką sympatią publiczności spotkał się występ Zespołu Rytmicznego z PSM pod dyr. Renaty Fiałkowskiej-Dumy.
Zespół smyczkowy pod kierunkiem Joanny Tulińskiej-Ładomirskiej zadebiutował kolędą Cicha Noc.
Jak zwykle pięknie zaprezentował się zespół trębaczy wraz ze swym mistrzem Janem Ostapowiczem. Bystrzycki Chór Dziecięcy oraz Dziewczęcy Zespół Wokalny pod dyrekcją Renaty Fiałkowskiej-Dumy przy akompaniamencie wspaniałego i niezawodnego Zbyszka Szuby wyśpiewał wiele pięknych kolęd z różnych stron świata, a całość koncertu pięknie okrasił słowami Tadeusz Piotrowski. Niezwykła sceneria, wspaniała i licznie przybyła publiczność sprawiły, że klimat koncertu był czarujący i niezwykle magiczny.
Po zasłużonej przerwie świątecznej młodzi artyści z PSM I st. w Bystrzycy Kł. koncertowo zdobyli galerię „Twierdzę” Kłodzko występując z programem noworocznym 17.01. 2016 r. Po raz kolejny wystąpili trębacze na czele z panem Janem Ostapowiczem, Bystrzycki Chór Dziecięcy oraz Dziewczęcy Zespół Wokalny pod dyr. Renaty Fiałkowskiej-Dumy oraz mocna grupa gitarzystów pod kierunkiem Witolda Kozakowskiego. Koncert ten był doskonałą promocją nie tylko szkoły muzycznej ale również miasta Bystrzyca Kł.
Dziewczęcy Zespół Wokalny oraz Bystrzycki Chór Dziecięcy w niedzielę 24 stycznia br. w MGOK w Bystrzycy Kłodzkiej wzięły udział w koncercie charytatywnym „Ludzie ludziom” na rzecz Doroty i Krzysztofa Komornickich.
I na zakończenie sezonu zimowo-muzycznego Koncert Karnawałowy, który i tym razem był wyjątkową ucztą dla duszy. Wszyscy artyści (uczniowie i nauczyciele bystrzyckiej Państwowej Szkoły Muzycznej) jak zawsze wykonali niepowtarzalny program muzyczny.

Wydania: