"Europa" w Jaszkowej Dolnej

Autor: 
Ewa Witowska
jaszkowa4.jpg
jaszkowa5.jpg

W dniach 15-19 grudnia 2016 r. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Mikołajczyka w Jaszkowej Dolnej, gościła grupę nauczycieli ze szkół kilku państw Europy – partnerów projektu „Erasmus +”. To kolejny, już czwarty projekt, w którym podstawówka z Jaszkowej bierze udział.
Ogromna determinacja i wieloletnia współpraca nauczycielek pani Moniki Sklińskiej i Ewy Witowskiej, sprawiła, że w dotychczasowych projektach edukacyjnych finansowanych ze środków UE, udało się pozyskać na realizację zaplanowanych zadań około 75000 euro. Dzięki tym pieniądzom możliwe było doposażenie bazy materiałowej szkoły, uczestniczenie nauczycieli i ucz-niów w zajęciach prowadzonych w szkołach partnerskich, poznanie innych systemów edukacyjnych, wymienianie się doświadczeniami zawodowymi nauczycieli.
Obecny projekt realizowany jest pod hasłem „Moja Europa, Twoja Europa, Nasza Europa”, a partnerami są szkoły z Bułgarii, Rumunii, Włoch, Hiszpanii, Malty i Turcji. Spotkanie w polskiej szkole było pierwszym i najważniejszym, jak zaznaczyła koordynator projektu – pani Tsvetanka Todorova z Bułgarii. Goście wzięli udział w spotkaniu z wójtem Gminy Kłodzko – panem Stanisławem Longawą, obserwowali zajęcia lekcyjne, obejrzeli przedstawienie „Złotowłosa i trzy misie” przygotowane w wersji anglojęzycznej przez uczniów naszej szkoły.
Mieli okazję nie tylko pochylić się nad projektem, ale też zaznać uroków Kotliny Kłodzkiej, zakosztować specjałów tradycyjnej kuchni polskiej w jej bożonarodzeniowym wydaniu, a nade wszystko słynnej, polskiej gościnności.
Wyjeżdżając docenili dobrą organizację spotkania inaugurującego projekt, miłą i życzliwą atmosferę szkoły, piękno okolicy.
See you in Monopoly.

Wydania: