Odyseja Umysłu - Finały Światowe 2017. Sukces uczennic z ZSS w Kłodzku

Autor: 
inf. AA
02.jpg
03.jpg
04.jpg
o1.jpg

Grupa uczennic z Kłodzka: Zuzanna Karkowska, Paulina Awiżeń, Martyna Ryszka, Zofia Górska, Natalia Mosór, Oliwia Dąbrowska wraz z trenerkami Agnieszką Ryszką i Dominiką Chmielowską na początku kwietnia zakwalifikowała się na Finały Światowe w USA. Od tego momentu zaczął się wyścig z czasem – trzeba było zebrać ok. 74 tys. zł w niecałe 2 miesiące. Na szczęście udało się i dziewczyny ruszyły na podbój świata.
23 maja wyleciały z Berlina do Londynu. Potem kolejny lot do Chicago, a potem dalej wypożyczonym autem do Michigan State University. I tak po prawie 24 godzinach podróży dotarły na miejsce. 24 maja odbyło się uroczyste otwarcie finałów, w którym wzięło udział ok. 5300 osób z różnych krajów (Chin, Hong Kongu, Indii, Polski, Indonezji, Japonii, Kanady, Korei, Meksyku, Niemiec, Rosji, Singapuru, Słowacji, Szwajcarii, Togo i Stanów Zjednoczonych), a każdy reprezentował swoje barwy narodowe.
W ciągu dwóch następnych dni kłodzkie Odyseuszki pokazywały swoje umiejętności na scenie czyli krótkie przestawienie w języku angielskim oraz tzw. spon-tan słowny. Ogłoszenie wyników miało miejsce podczas uroczystej gali. W ich kategorii wiekowej były 53 drużyny, więc konkurencja była spora. Na finałach światowych dziewczyny zajęły 7 miejsce. W ciągu tych paru dni uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez naukowców NASA, były nad Niagarą, jeziorem Ontario, zaprzyjaźniły się z odysejową drużyną kumpelską ze Smyrny w stanie Deleware. Po oficjalnym zakończeniu Odyseji Umysłu dziewczyny zostały zaproszone przez Państwa Gosię i Marka do ich domu na przedmieściach Chicago. Do Polski wróciły 1 czerwca potwornie zmęczone ale i baaardzo szczęśliwe.

Wydania: