PRZEGLĄD WYDARZEŃ ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KROSNOWICACH

Autor: 
Anna Hnatów-Biela
IMG_1223.jpg
P1110209.jpg
P1110251.jpg

DZIEŃ DZIECKA
Nie zabrakło atrakcji dla młodszych i starszych dzieci. Od samego rana, przy wejściu do szkoły, dzieciaki otrzymywały cukierki z numerkami, które później brały udział w loterii – można było wygrać super nagrody: wejściówkę na basen, karnet do pizzerii, wstęp do parku trampolin. Młodsze dzieci miały spotkanie ze strażakami. Dzieci wcieliły się w młodych strażaków, prowadziły akcję ratunkową i gaśniczą świetnie się przy tym bawiąc. Starsi rywalizowali w skoku wzwyż, za który dostawali słodkie nagrody. Wszyscy skorzystali z grilla i smażonych ziemniaków. Impreza miała miejsce na świeżym powietrzu, bo i pogoda super nam dopisała. Wszyscy znakomicie się bawili.
WARSZTATY Z KOŁEM GOSPODYŃ
Uczniowie klas młodszych wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Krosnowicach. Wspólnie z paniami robili pierniki, które później ozdabiali, robili też kruche ciasteczka i ciasteczka z ciasta jajecznego. Na koniec ze smakiem degustowali.
WARSZTATY STRING ART.
Uczniowie klasy 8 a uczestniczyli w warsztatach String Art., czyli tworzenia obrazków przestrzennych na deseczce z gwoździami. Używając kolorowych nici stworzyli prawdziwe cuda. Zajęcia prowadziła pani Mariola Huzar – dyrektor bibliotek publicznych w naszej gminie. Gościła nas w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krosnowicach pani Stanisława Wyspiańska-Skawina, która po skończonych zajęciach poczęstowała uczestników słodkimi batonami.
CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
Na terenie naszej szkoły pani Stanisława Wyspiańska-Skawina z Gminnej Biblioteki Publicznej w Krosnowicach, zorganizowała dla dzieci z klas I czytanie bajek Jana Brzechwy. Czytała: Anna Hnatów-Biela. Pierwszoklasiści byli zainteresowani tekstami, bo przy ich słuchaniu musieli jednocześnie wykonywać ćwiczenia, zatem ruch połączony ze słuchaniem mocno przypadł im do gustu.
PRZEDWAKACYJNY, SZKOLNY TYDZIEŃ PROFILAKTYKI
Przed rozpoczęciem wakacji wszyscy uczniowie mieli okazję do posurfowania po tematach profilaktyki. Dzieci z Oddziałów Przedszkolnych i klas I-III uczestniczyły w warsztatach profilaktycznych ze szkolnym pedagogiem dotyczących tematu zdrowego i aktywnego trybu życia oraz pozytywnego myślenia. Razem ze swoimi nauczycielami wykonali plakaty dotyczące omawianych tematów. Prace plastyczne ozdobiły dolny korytarz naszej szkoły i zachęcały do psychoedukacji innych. Dzieci uczestniczyły również w lekcji profilaktycznej „Bezpieczne wakacje”, którą przeprowadziły funkcjonariuszki Komendy Policji w Kłodzku. Uczniom klas IV-VIII panie policjantki przypomniały o zasadach bezpieczeństwa w Internecie. Dla wszystkich uczniów były prowadzone słuchowiska profilaktyczne przez szkolny radiowęzeł. Można było obejrzeć galerię prac naszej szkolnej młodzieży pod hasłem: „Młodzież wolna od uzależnień.”
Wszystkim nauczycielom i uczniom bardzo dziękuję za dobrą współpracę, która sprzyjała wspólnemu działaniu. Życzę wszystkim pogody ducha i samych pozytywnych myśli w trakcie wakacyjnego wypoczynku.
Joanna Wrona – pedagog
WYCIECZKI
Uczniowie wszystkich klas, wraz ze swoimi wychowawcami, wybrali się na wycieczki. Wiadomą sprawą jest, że czas na nich spędzony należy do najbardziej udanego i jest niezwykle cenny z uwagi na przeżyte atrakcje, rozmowy, integrację i po prostu bycie razem. A że atrakcji nigdzie i nikomu nie zabrakło – o tym wiemy najlepiej, bo rozmowom i wymianom wrażeń nie było końca. Było co wspominać, bo dzieciaki były w wielu różnych miejscach – była Energylandia, wyjścia na ogniska, alpaki w Konradowie, zamek Szczerba w Gniewoszowie i inne. Miejsca różne – doznania jednakowe, wszystkie wyśmienite.
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
W naszej Szkole odbywało się etapami. W czwartek uroczyście pożegnaliśmy uczniów klas ósmych, w piątek pozostałych uczniów. Pan dyrektor Mieczysław Kowalcze uroczyście pożegnał uczniów przez szkolny radiowęzeł życząc jednocześnie udanych i pogodnych wakacji. Klasy ósme, z racji tego, że już nie powrócą do nas we wrześniu, miały swój moment w czwartek. Odebrali swoje świadectwa, zostali pożegnani przez siódmoklasistów, podziękowali nauczycielom, a nauczyciele im oraz Rodzicom za wspólne lata współpracy i działań na rzecz klas i szkoły. Obie klasy zaśpiewały na koniec piosenkę, która rozrzewniła nie tylko uczniów, ale wszystkich gości zgromadzonych podczas tej uroczystości.
Dodam jeszcze, że na stronie Towarzystwa Miłośników Krosnowic zamieszczona jest informacja o różnego rodzaju konkursach, do których udziału gorąco zapraszamy.

Wydania: