KONCERT MAJOWY

Autor: 
Anna Hnatów-Biela
P1110901.jpg
P1110907.jpg

Tuż przed rozpoczęciem miesiąca maja, w Szkole Podstawowej w Krosnowicach, nauczyciel muzyki- pan Marek Morawski, pan dyrektor Mieczysław Kowalcze i „śpiewająca” grupa uczennic naszej szkoły zorganizowali „Majowy Koncert”, podczas którego przywołane zostały wiadomości historyczne dotyczące wydarzeń przypadających na 1, 2 i 3 dzień maja.
Dzieci dowiedziały się, że 1 maja przypada międzynarodowe święto klasy robotniczej, które od 1950 roku w Polsce zostało ustanowione świętem państwowym.
2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i święto to uchwalił Sejm 20 lutego 2004 roku, zaś 3 maja to data ustanowienia przez Sejm Wielki w 1791 roku pierwszej w Europie nowoczesnej uchwały zasadniczej. Konstytucja regulowała organizację władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli.
Następnie odbył się koncert, podczas którego mogliśmy wysłuchać pieśni majowych w wykonaniu młodszych i starszych uczennic oraz piosenek związanych z wiosną i radością, jaką wnosi w nasze życie budząca się po zimowym odpoczynku przyroda
Było miło, wesoło i „rozśpiewanie”, zaproszony do wspólnego śpiewu był bowiem każdy uczestnik koncertu.

Wydania: