Horoskop na sierpień

Autor: 
wróżka

* Baran – Znowu upały przeplatane chłodami. Jak to? Przecież można się wykończyć! Chyba jednak coś w tym jest z tą zmianą klimatu. Ale niech tam... jest sierpień, czas się nagrzać na całą zimę. Zabezpieczyć! Bo wydaje się, że łatwo nie będzie. Zatem sierpień dla Ciebie to podstawowy czas do przygotowania się na „zimny czas”.
* Byk – Co tam kłopoty! Ważniejsze jest tu i teraz. Oj, uważaj na to swoje samozadowolenie, bo możesz się ostro sparzyć. I gorącem i mrozem. Zatem – zabawa zabawą a o przyszłości, nawet tej niedalekiej, trzeba pomyśleć.
* Bliźnięta – Zdrowie, aby mieć tylko zdrowie, to będzie dobrze. Słusznie. Ale bacz, że nawet jak zdrowie jest, to trzeba jeszcze szczęścia. Ale i umiejętności swoje podszkol. Wtedy rzeczywiście wszystko będzie dobrze. Sierpień to czas zbiorów. A jak tam z tymi zbiorami u Ciebie? Zapowiadają się zupełnie nieźle ale racz sumienniej doglądać swojego majątku
* Rak – Manna z nieba dla Ciebie nie spadanie. Tak więc licz tylko na siebie. A stać Cię na to, aby samemu zarobić na mannę. Nie z nieba, nie z totolotka ale z pracy. Przemyślanej, dobrze zorganizowanej. Bo taki już jesteś. Jak trzeba, to w pracy jesteś jak należy.
* Lew – Zadbaj człowieku o chwilę wytchnienia. Przecież to sierpień. Lato ma się ku końcowi a Ty nic, tylko zajęty umysł: co by tu jeszcze... Tak nie można, trzeba trochę wyluzować, bo chociaż zawsze „coś” błyszczy, nie wszystko jest złotem. Poluzuj. Korzystaj ze słońca. A jak już tak będziesz „leniuchował” to okaże się, że to nie leniuchowanie a czas na poukładanie pewnej ważności spraw.
* Panna – Była chwila zapomnienia w codziennym życiu. No i dobrze. Teraz czas na wyspokojenie, spokojny powrót do codzienności i radość, że jest się „na swoich śmieciach”. I jeszcze zostało trochę czasu na leniwy wypoczynek bez tego gwaru, zgiełku ... dobrze było, ale w domu najlepiej.
* Waga – Sierpień dla Ciebie zapowiada się wręcz uroczo. Ni stąd, ni z owąd dostaniesz taaką propozycję, o której marzyłeś od lat. Nie zastanawiaj się za długo ale uważaj, czasami z rozpędu nie wpakuj się w jakąś boczną ścieżkę. Propozycja jest naprawdę warta przyjęcia ale w szczegółach musi być dograna. Pamiętaj „diabeł tkwi w szczegółach”.
* Skorpion – Nie skacz „na główkę” do nieznanego. Bo możesz kark skręcić. Najpierw pogruntuj teren. I nie chodzi tu o skok na główkę do wody w ten letni czas ale o wejście w biznesową rozgrywkę. Ponętna jest tak ta propozycja, każą Ci się spieszyć, ale uważaj. Pośpiech jest złym doradcą. A jak już każą przyspieszać to i „coś tu nie gra”.
* Strzelec – Coś Ci się marzy. Sam nie wiesz co, ale ... Może wyjazd spowoduje, że to „coś” się wyklaruje? Spróbuj, to nie tak dużo kosztuje a przynajmniej będziesz wiedział „co i jak”. Szukasz szczęścia, to tu, to tam. A może jednak ono jest „na końcu świata”? albo i „pod nosem”. Jak nie rozpatrzysz się wokół siebie, jak nie wyruszysz w drogę nigdy wiedzieć nie będziesz o co Ci chodzi.
* Koziorożec – Wstaje nowy dzień. Napawający otuchą, zadowoleniem i radością. Jak poprzedni, z nadzieją jak i przyszły. Bo Twoje dni takie są. Ciągle nowe, choć niby takie same. Nic to, że niekiedy zdrowie nie dopisuje, nic to, że niekiedy tego czy innego się nie chce. Wieczór jest zawsze na plus. Raz większy, raz mniejszy i niech tak będzie. Nie martw się zbytnio. A dni niech sobie w spokoju upływają.
* Wodnik – Nieźle się trzymasz. Niby to, niby tamto, ale summa summarum dobrze Ci się wiedzie. Zatem, uważaj na siebie, nie przesilaj się, nie bądź też nadmiernie pewny siebie. Spokojnie, z rozwagą idź swoją drogą mając baczenie, na to, co wokół Ciebie się dzieje.
* Ryba – Wyszło na Twoje. No i słusznie. Bo miałeś rację. Teraz możesz odetchnąć i nie odgrywać się. Wystarczy, że jest „po Twojemu”. Nie zawsze miewałeś rację, nie zawsze godziłeś się z racją innych i uważaj – teraz masz rację a następne zdarzenie może odwrócić role. Zatem: fajnie jest, jedź trochę łyknąć jeszcze wakacyjnego słońca.

Wydania: