W świątecznym klimacie

Autor: 
Anna Hnatów-Biela
P1120986.jpg
P1120991.jpg

Od środy przed Świętami Bożego Narodzenia w Szkole Podstawowej w Krosnowicach wszyscy wprowadzani byli w świąteczny klimat. Właśnie w środę, w naszej szkole po raz pierwszy zorganizowano Pierwszy Szkolny Koncert Kolęd. Inicjatorem tego wydarzenia była pani Małgorzata Adamiak. Dekoracje przygotowały panie: Anna Brusińska i Joanna Skawina. Uczniowie z każdej klasy przygotowali jedną kolędę, którą wykonali przy akompaniamencie pana Marka Morawskiego. Młodsze dzieci były też przebrane za aniołki i pastuszków. Rada Rodziców ufundowała zaś słodkie upominki dla wszystkich. Kolędujący zostali też nagrodzeni dyplomami uczestnictwa.
Skoro świąteczny klimat – to tradycyjnie świąteczna paczka dla najbardziej potrzebujących, w ramach akcji: „I ty możesz zostać św. Mikołajem”, którą zorganizowały panie pedagożki – Joanna Wrona i Maja Kryjak we współpracy ze szkolnym kołem Caritas prowadzonym przez panią Małgorzatę Adamiak. Wpłynęło dużo darów, które zostały przekazane rodzinom naszych uczniów. Serdecznie dziękujemy wszystkim pomocnym i zaangażowanym, w tym szczególne podziękowania składamy właścicielom sklepów: „U Sylwii” i „Lewiatan” w Krosnowicach. Wszyscy przyczyniliście się do tego, że na twarzach naszych obdarowanych pojawił się przedświąteczny uśmiech, a przecież nie ma wspanialszego prezentu niż radość drugiej osoby. Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że razem możemy więcej i coraz więcej…
Kwintesencją przedświątecznych wydarzeń w naszej szkole były „Jasełka” przygotowane przez uczniów, nad którymi pieczę sprawowały panie: Beata Smolarek i Agnieszka Żółty. W pięknej scenerii pojawiły się anioły, pasterze, Maria i Józef, Herod, diabeł oraz Adam i Ewa – bo przecież od nich rozpoczęła się historia ludzkości. Były scenki z dworu królewskiego i z wędrówki w poszukiwaniu noclegu. Były śpiewające anioły, które zachwyciły swoim głosem i wspaniała gra aktorska uczniów naszej szkoły. Po skończonym przedstawieniu pan dyrektor Mieczysław Kowalcze, złożył życzenia wszystkim uczestnikom, widzom oraz ich rodzinom – życzył wspaniałych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia przeżytych w rodzinnej i serdecznej atmosferze.
Przyłączamy się do tych życzeń.

Wydania: