Emeryci z Nowej Rudy na czasie, i w kontakcie

Autor: 
inf. Starostwo Powiatowe
002f.jpg

Po wyremontowaniu i przekazaniu przez Burmistrza, nowej siedziby dla Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Oddział Nowa Ruda, przy ul. Cmentarnej 4, przyszedł czas na wyposażenie lokalu w niezbędny sprzęt. Noworudzkim emerytom w nowej siedzibie brakowało komputera, który zapewniłby im kontakt z wirtualnym światem, z instytucjami, urzędami, z drugim człowiekiem w przestrzeni internetowej. Z taką prośbą przewodnicząca związku pani Regina Sarnecka, zwróciła się do Powiatu Kłodzkiego. Na pozytywne załatwienie prośby emeryci długo nie musieli czekać.
Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk, wicestarosta kłodzki, znalazła rozwiązanie, żeby pomóc członkom związku. W Starostwie Powiatowym w Kłodzku przygotowano komputer z zasobów własnych, który w urzędzie już się zamortyzował, ale jest sprawny i może służyć emerytom.
Na prośbę odpowiedziała także Monika Wielichowska, poseł na Sejm RP, która przekazała do nowej siedziby ulubione gry planszowe emerytów.
Podczas spotkania w miłym gronie emerytek, rzeczy zostały przekazane. Panie nie kryły zadowolenia z nowych możliwości jakie się otwierają dzięki pozyskanym rzeczom do związku.
Liczymy, że będą dobrze służyć.

Wydania: