Spotkanie Noworoczne w Międzylesiu 30 stycznia 2023 roku

Autor: 
Mirosław Awiżeń
m1.jpg
m2.jpg
m3.jpg
m4.jpg
m6.jpg
m5.jpg

Po trzech latach spotkaliśmy się znów...
Zaczęło się od części artystycznej. Wystąpiły dzieci i młodzi ludzie z Czech, a dokładniej z Kralik. To były piękne występy. Ubiegając zapytania gości: „a gdzie nasze dzieci i młodzi ludzie?” p. Burmistrz powiedział: „my też mamy „swoich”, ale oni są teraz gościnnie w Czechach”. Tak to jest ze wzajemną, naprawdę prawdziwą przyjaźnią.
Część oficjalną spotkania zagaił burmistrz Międzylesia p. Tomasz Korczak mówiąc:
„cieszymy się, że tutaj i teraz spotkaliśmy się po trzech latach przerwy, spowodowanej epidemią koronowirusa. Witam serdecznie wszystkich przybyłych. Cieszę się, że licznie przybyli na nasze spotkanie zaproszeni Goście, na czele ze Starostą Kralik i panią poseł Moniką Wielichowską, którą gościmy u siebie po raz pierwszy od trzech lat, a także silną reprezentacją Starostwa Kłodzkiego, szefów służb mundurowych, kierowników jednostek samorządowych i oczywiście Mieszkańców naszej Gminy.
Spotkania noworoczne to zwykle podsumowanie roku poprzedniego i przedstawianie planów/zamierzeń na rok bieżący. Ale przecież Państwo wiecie, że to spotkanie jest po trzyletniej przerwie, zatem ograniczę się do filmowej prezentacji z tego, co działo się u nas w tych naprawdę trudnych, ostatnich trzech latach, kiedy, śmiem twierdzić, Gmina wciąż się rozwijała. Niech ten krótki (14 minutowy) film, o tym zaświadczy.
Co do tego roku – i ten nie zapowiada się lekko, ale mam nadzieję, że będzie bardziej sensowny. W życiu imałem się różnych zajęć. Byłem nawet dekarzem, ale, że jako burmistrz będę handlował węglem?! Tego sobie nie wyobrażałem.
(od red.: nie są to zapisy stenograficzne, a jedynie fragmenty wypowiedzi p. Burmistrza)

Wydania: