Spektakl bystrzyckiego Teatru RAZY DWA „ILE CZŁOWIEKA JEST W CZŁOWIEKU?”

Autor: 
inf.wł.
ile człowieka jest w człowieku.jpg

Po 4 latach od ukończenia Studium Aktorskiego w Olsztynie, Natalia Świniarska (działdowianka) i Paulina Kajdanowicz (bystrzyczanka) sięgnęły po materiał, nad którym pracowały ze śp. Giovannim Castellanosem z przedmiotu „Monodram”, aby przede wszystkim przywrócić pamięć o tym świetnym reżyserze, ale także, aby reaktywować siły twórcze z czasów szkoły aktorskiej...
Gdzie są granice naszej wolności? Kto je wyznacza?
Natalia i Paulina przedstawią dwa obrazy walki o siebie i swoje samostanowienie, o swoją tożsamość oraz niezależność. Natalia wydobędzie to poprzez fragment książki Swietłany Aleksijewicz pt. „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”, a Paulina poprzez fragment książki Brigitte Kolloch pt. „Dziennik bulimiczki”.
Dwa monodramy zostaną zwieńczone etiudą aktorską – również wypracowaną kilka lat temu w szkole aktorskiej. Dodatkowo pomiędzy monodramami wybrzmią autorskie piosenki Igi Kondraciuk, a wszystko to zawarte będzie w całość o nazwie „Ile człowieka jest w człowieku?”.
Spektakl jest dedykowany ku pamięci Giovanniego Castellanosa – wybitnemu reżyserowi, a przede wszystkim człowiekowi o pięknym wnętrzu.
Reżyseria: Paulina Kajdanowicz i Natalia Świniarska
Piosenki: Iga Kondraciuk
Projekt plakatu: Barbara Pawłowska
PREMIERA 19.04.2023, godz. 18:00 sala widowiskowa Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej /Teatr RAZY DWA

Wydania: