Geopark Kamienny Trakt – nowe miejsce aktywnego wypoczynku w Szczytnej

Autor: 
Danuta Chmielarz
Bez nazwy 22.jpg
Bez nazwy 33.jpg
Bez nazwy 55.jpg
Bez nazwy 66.jpg

W roku 2023 Szczytna obchodzi 50–lecie uzyskania praw miejskich. W związku z tym zaplanowano szereg imprez, które świadczą o tym, że tę szansę wykorzystało nasze miasteczko bardzo dobrze, nie tylko zmieniając swój wizerunek, ale także integrując mieszkańców.
Dwa z tych wydarzeń już się odbyły. Był to 23. Festiwal Piosenki Dziecięcej, w którym wzięło udział 37 dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Organizowany przez MOK, na placu obok, który jest częścią tej instytucji, oswaja najmłodszych ze sceną, pobudza ich zainteresowania, rozwija talenty, spełnia istotną rolę w życiu społeczno – kulturalnym mieszkańców.
Natomiast 24. czerwca, na terenie GEOPARKU KAMIENNY TRAKT miała miejsce nowa impreza integracyjna – pierwsza SZCZYTNIAŃSKA NOC ŚWIĘTOJAŃSKA, przygotowana przez Gminę, Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalne działające w Szczytnej i zaproszonych goście, których pasją jest sztuka i kultura wczesnośredniowieczna. Były także tańce, czerwcowe wianki, gra terenowa i, oczywiście, coś dla podniebienia. Sporo ludzi się przy organizacji tego przedsięwzięcia napracowało, jeszcze więcej wzięło w niej udział, a całość potwierdziła, że GEOPARK to trafiona inwestycja, z wieloma możliwościami.

Wydania: