Informacje z kłodzkiego Ratusza

Autor: 
inf. Bartłomiej Terlecki
K1.jpg
K3.jpg
K2.jpg
K4.jpg
K6.jpg
K8.jpg
K7.jpg

Wizyta burmistrza GIŻYCKA
Burmistrz Michał Piszko gościł w dn. 10.08.br. burmistrza Giżycka, Wojciecha Karola Iwaszkiewicza. Rozmowy obu włodarzy dotyczyły głównie zarządzania fortyfikacjami, wszak oba miasta twierdzami stoją. Nasz gość oprócz zwiedzenia twierdzy głównej, odwiedził fort Owcza Góra, gdzie zapoznał się z pracami nad remontem i adaptacją Koszar Białych na Inkubator Przedsiębiorczości.

POWRÓT POLSKIEGO KONTYNGENTU Z KOSOWA
W koszarach 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej odbyło się 9.08.br. uroczyste powitanie polskiego kontyngentu wracającego z Kosowa. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście, w tym władze samorządowe, rodzice i znajomi powracających żołnierzy.
Pół roku temu, kiedy nasz kontyngent leciał do Kosowa, życzyliśmy im szczęśliwego powrotu do Polski. Dzisiaj wiemy, że wykonali wzorowo wszystkie powierzone im zadania, dotyczące nie tylko aspektów militarnych, ale i pomocy humanitarnej oraz wykonali to najważniejsze dla nas, tutaj w kraju zadanie – mimo ciężkich warunków i eskalacji konfliktu wszyscy wrócili cali i zdrowi.
Obowiązki dowódcy kłodzkiej jednostki ponownie przejął ppłk Marcin Sudek.

Pokaz filmów w CAL
W Centrum Aktywności Lokalnej odbył się 8.08.br. pokaz filmów zrealizowanych w czasie Warsztatów Filmowych w tej placówce. Warsztaty odbywały się w dniach 26-29 czerwca i prowadzone były w ramach programu Ciekawe Zajęcia 2023.Program powstał dzięki Fundacja Razem Możemy Więcej przy Domu Dziecka w Kłodzku i był współfinansowany przez Burmistrza.

FESTIWAL FOLKLORU
W dn. 11.08., w czasie Festiwalu Folkloru, swoje kulturowe dziedzictwo zaprezentowały zespoły z Hiszpanii, Kolumbii, Turcji i Polski. To był prawdziwy festiwal muzyki, tańca, śpiewu, barw i radości. Publiczność licznie zgromadzona na Skwerze Kultury, a także oglądająca występy z Mostu gotyckiego gromkimi brawami nagradzała kolejne występujące zespoły. Kolejne święto folkloru za rok.

FESTYN SCHRONISKO
Na terenie Schroniska pod Psią Gwiazdą przy ul. Półwiejskiej 20 zorganizowano 12.08.br. festyn rodzinny pod hasłem Bo życie jest lepsze niż picie.
Atrakcje, przekąski i napoje były darmowe. Na miejscu można było wspomóc działalność schroniska, odbyła się licytacja przedmiotów dekoracyjnych, była także loteria fantowa, której główną nagrodą był… LOT BALONEM!

Święto Wojska Polskiego
W Parku Sybiraków odbyły się 15 sierpnia miejskie uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Honorowy Prezes Zarządu Rejonowego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Kłodzku, płk Kazimierz Korecki. Na zakończenie uroczystości pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego złożono wiązanki kwiatów.

Musical Excellence Chamber Orchestra
13 sierpnia, w upalne, niedzielne popołudnie Skwer Kultury rozbrzmiewał muzyką klasyczną w świeżych, wakacyjnych aranżacjach. Muzycy Musical Excellence Chamber Orchestra oczarowali publiczność swoją wspaniałą muzyką. Na pewno z wielką radością ponownie ugościmy ich w Kłodzku.

Wydania: