NOWOCZESNA PRACOWNIA W LICEUM W KŁODZKU

Autor: 
inf. Starostwo Powiatowe
01.jpg
02.jpg

Odbyło się kolejne otwarcie nowoczesnej pracowni z udziałem powiatu kłodzkiego. Tym razem swoim sukcesem pochwaliło się I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku.
W I LO im. B. Chrobrego w Kłodzku, została przekazana do użytku nowoczesna pracownia biologiczna. Powstała ona dzięki udziałowi szkoły w programie pn.: „EKO-PRACOWNIA – Zielone Serce Szkoły”. Dofinansowanie na realizację projektu w Kłodzku, przyznane zostało przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poprzez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz przez Powiat Kłodzki. Projektowi patronowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska.
W symbolicznym otwarciu pracowni, na zaproszenie dyrektora I LO w Kłodzku – Marcina Klimaszewskiego, udział wzięli: Maciej Awiżeń – starosta kłodzki, Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk – wicestarosta kłodzki, Ewa Piszczek – dyrektor Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym w Kłodzku.
Gospodarzem eko-pracowni, a zarazem jej współtwórczynią i koordynatorką, która pracowała przy realizacji projektu, została pani Elżbieta Twaróg – nauczycielka biologii.
Na wyposażeniu nowej pracowni znalazły się: nowoczesne szafy, stoliki, ergonomiczne krzesła, 17 mikroskopów, monitor multimedialny, laptop, tablet graficzny, tablica, tace preparacyjne, preparaty trwałe tkanek uszkodzonych, zestawy do badań eko-badacza przeznaczone do badania wody i gleby, zestaw do biodegradacji, zestawy do poławiania bezkręgowców, szkło laboratoryjne, przyrządy do doświadczeń, zestawy ogrodnicze.
Nowa eko-pracownia mocno rozszerzyła możliwości poznawcze naszych uczniów. Nauczanie poprzez doświadczanie, jest najlepszą formą przyswajania wiedzy. W pracowni znajdziemy wiele niezwykłych atrakcji, jak różne odmiany roślin kolekcjonerskich czy niezwykle ciekawe gatunki owadów. Niewątpliwie bardzo ciekawa jest kolekcja kilku gatunków STRASZYKÓW. Jest też jaszczurka z gatunku AGAWA Brodata, o wdzięcznym imieniu Gniewko. Można było też osobiście potrzymać na swojej dłoni straszyka oraz podejrzeć świat okiem mikroskopu.
Całkowity koszt pracowni wyniósł ponad 56 tys. zł.
Gratulujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się z pełnym poświęceniem w ten projekt. Specjalne podziękowanie popłynęło również dla pani Magdaleny Podgórskiej, która pilnowała realizacji tego zadania z ramienia Starostwa Powiatowego w Kłodzku pod względem rozliczeniowym.
GRATULUJEMY i życzymy uczniom fantastycznej, pasjonującej pracy i nauki w nowej pracowni.

Wydania: