Pogodna Niepodległa

Autor: 
inf. Starostwo Powiatowe
01_n.jpg
02_n.jpg

Po raz drugi Narodowe Święto Niepodległości uczczone zostało rajdem na Kłodzką Górę. W wydarzeniu wzięło udział około 60 osób. Inicjatywa rajdu pieszego na Kłodzką Górę zrodziła się w ub. r. dzięki członkom PTTK Oddział w Ząbkowicach Śląskich przy współpracy z Oddział PTTK „Ziemi Kłodzkiej” w Kłodzku.
Starostowie obu powiatów, kłodzkiego i ząbkowickiego, objęli to wydarzenie patronatem. Nie inaczej było i w tym roku. Na Kłodzkiej Górze zjawiło się niemal 60 uczestników marszu. Równo w południe odśpiewano hymn Polski. Głos zabrali przedstawiciele obu samorządów – powiat kłodzki reprezentowali Piotr Marchewka, etatowy członek Zarządu Powiatu oraz Ryszard Niebieszczański, nieetatowy członek Zarządu Powiatu, a powiat ząbkowicki Roman Fester, starosta ząbkowicki.
- Musimy pamiętać, ze niepodległość nie jest dana raz na zawsze, ale dopóki będziemy ją czcić, także w taki spontaniczny sposób jak dziś, to Polska będzie niezależna – mówił Roman Fester. – Dbajmy o tę niepodległość naszymi działaniami i starajmy by Polska była niezależna i silna – dodał Piotr Marchewka. Obaj samorządowcy nie ukrywali zadowolenia z faktu, że dzięki inicjatywie społecznej i współpracy obu powiatów można aktywnie spędzić Narodowe Święto Niepodległości dokładnie na granicy powiatu kłodzkiego i ząbkowickiego.
Wyrazili również nadzieję, na kontynuację aktywnej formy spędzenia 11 listopada w przyszłym roku. Dodatkowym atutem były wspaniałe widoki, jakie rozpościerają się z wieży widokowej na Kłodzkiej Górze.

Wydania: