Uczniowie z powiatu kłodzkiego w XIV Międzypowiatowym Konkursie Matematycznym w Poznaniu

01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg

W dniach 20–22 maja uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku oraz Zespołu Szkół Technicznych w Kłodzku reprezentowali powiat kłodzki podczas XIV Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego w Poznaniu. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele powiatów: kłodzkiego, kartuskiego, świdnickiego, tatrzańskiego oraz poznańskiego. Uczestnicy zmierzyli się z indywidualnymi zadaniami konkursowymi w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Uczniowie mieli również okazję odwiedzić nowoczesną pracownię 3D. Kolejnego dnia młodzież rozwiązywała zadania zespołowo.
Po części konkursowej przyszedł czas na poznawanie atrakcji Poznania. Odwiedziliśmy Muzeum Enigmy oraz odbyliśmy spacer po poznańskim Rynku.
Podczas pobytu uczniowie wraz z opiekunami mieszkali w Dworze Skrzynki, gdzie mieli możliwość odpoczynku, integracji oraz wymiany doświadczeń z uczestnikami z innych regionów.
Serdecznie dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Poznaniu za doskonałą organizację wydarzenia. Szczególne podziękowania kierujemy do pani Katarzyny Kazmuchy oraz pana Tomasza Morawskiego za stałą opiekę, profesjonalizm, życzliwość i wspaniałą atmosferę towarzyszącą całemu wyjazdowi.
Inf. Starostwo Powiatowe w Kłodzku