W Zespole Szkół Technicznych w Kłodzku odbyła się XVI Mini Olimpiada (14V)

01.jpg
03.jpg
02.jpg
04.jpg
05.jpg
08.jpg
07.jpg
06.jpg

Była to Olimpiada Lekkoatletyczna Osób Niepełnosprawnych, zorganizowana przez Powiatowe Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Kłodzku pod przewodnictwem pani prezes Aurelii Soliło.
W zawodach udział wzięło 5 drużyn: drużyna z Domu Pomocy Społecznej „Podzamek”; drużyna z Polskiego Związku Niewidomych Koło Kłodzko; drużyna Powiatowego Stowarzyszenia Diabetyków oraz 2 drużyny Powiatowego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych.
W takich spotkaniach sportowych najważniejsza jest przede wszystkim dobra zabawa, aktywność fizyczna, praca nad kondycją, integracja uczestników oraz rywalizacja w duchu fair play. Nie zabrakło sportowych emocji, uśmiechu i wzajemnego wsparcia. Zmagania drużyn oglądali i gorąco kibicowali wszystkim uczestnikom wójt Gminy Kłodzko Zbigniew Tur, przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Zastępca Dyrektora szkoły.
Nagrody uczestnikom wręczył wicestarosta kłodzki Piotr Marchewka, który pogratulował wszystkim zawodnikom sportowej postawy oraz życzył dużo zdrowia i nieustającej chęci do udziału w takich spotkaniach sportowych.
Serdeczne podziękowania dla organizatorów, opiekunów, wolontariuszy oraz wszystkich uczestników za stworzenie tak wyjątkowego wydarzenia. Gratulujemy wszystkim drużynom i życzymy dalszych sukcesów!
Inf. Starostwo Powiatowe w Kłodzku