Basen w Kłodzku zaprasza

Autor: 
M.D.
basen.jpg

Poświęcony, oklaskany i „wydziękowany” wszystkim, którzy przyczynili się do jego powstania (a lista była długa) został uroczyście otwarty 27.06.2011r. - ta data zapisze się na kartach historii Kłodzka. Wśród wielu zaproszonych gości witano JE biskupa I. Deca, senatorów i posłów Ziemi Kłodzkiej, Sejmiku Woj. Dolnośląskiego, przedstawicieli władz Powiatu, Miasta, ważnych placówek oraz mieszkańców.
Cieszymy się ze spełnienia wyborczego hasła burmistrza B. Szpytmy, bo po wielu latach oczekiwań mamy krytą pływalnię. Tradycji także stało się zadość, Burmistrz Kłodzka przepłynął basen. Po chwili to samo zrobił z-ca burmistrza H. Urbanowski z małym wnuczkiem. Młodzież kłodzkich szkół prezentowała umiejętności w pływaniu synchronicznym i pływaniu na czas. Muzyczną oprawę zapewnił zespół pp. Morawskiego i Jakubowskiego.
Na zewnątrz obiekt nie odbiega od innych, za to w środku jest baśniowo, kolorowo. Czysto, jasno i wesoło - 25 m basen, brodzik dla maluchów i rura, której spływem podniesiemy adrealinę. Na piętrze są trybuny, dojście schodami lub windą! Od 1 lipca br. kierownik krytej pływalni p. L. Rogalewski oraz grupa ratowników zaprasza wszystkich zainteresowanych. Z czego możemy skorzystać, co jest w planach informowałam wcześniej.
Żałuję, że zdjęcia nie ukażą się w ko-lorze (tryb gazety) i na kredzie, warto więc tu przyjść. Życzę miłej, bezpiecznej zabawy.

Wydania: