Drużyna Bogdana Wieczorka górą!

Autor: 
Janusz Laska
zuzanna sitarz I nagroda (rysunek).jpg

Czy potrafimy się cieszyć z sukcesów naszych kolegów, znajomych, sąsiadów, ziomków? Ja się cieszę....
W ostatnią sobotę listopada w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury kilkuset twórców spotkało się na finale 6. Dolnośląskiego Przeglądu Plastyki Nieprofesjonalnej. W tym roku do konkursu przystąpiło 146 plastyków-amatorów, którzy przesłali 640 prac. Wśród 26 nagrodzonych i wyróżnionych znalazło się aż 8 (osiem!), których autorzy skupieni są w kłodzkim „dużym” Studium Plastycznym, od wielu lat kierowanym przez Bogdana Wieczorka. Brawo! Co trzecia nagroda przypadła kłodzczanom!
To wprost niebywały sukces, którego zazdroszczą nam grupy artystów z Wrocławia, Świdnicy, Jeleniej Góry, Wałbrzycha, Zagłębia Miedziowego, Zgorzelca, Oławy i oczywiście z Dzierżoniowa!
Pokonkursowa wystawa czynna będzie do końca stycznia – warto więc wybrać się do Dzierżoniowa na prawdziwą plastyczną ucztę. Organizatorzy prezentują około trzystu dzieł, wśród których zobaczymy też kilkadziesiąt prac kłodzczan.
„Drużyna Bogdana Wieczorka” w dolnośląskim konkursie startuje od 2002 roku i za każdym razem prace kłodzczan są doceniane za świetny warsztat, wrażliwość, twórcze poszukiwanie i eksperymentowanie, inteligentną i ważną tematykę, pasję, zadziorność....
Spotykają się w poniedziałkowe i środowe wieczory w ciasnej pracowni plastycznej na II piętrze KCKSiR (dawny KOK) i malują, rysują, dyskutują i inspirują się wzajemnie. I tak do końca nie wiadomo dlaczego tworzą – może sprawia to osobisty urok „Mistrza Bogdana”, może przyjacielski nastrój i wzajemna życzliwość w grupie, a może – jak to często bywa – we właściwym miejscu i czasie, pod właściwym merytorycznie okiem spotkało się dwudziestu kilku utalentowanych ludzi. I tak oto „wieczory u Wieczorka”, przez lata twórczej pracy i artystycznych ćwiczeń, zamieniły to miejsce w „kuźnię plastycznych talentów”.
A nam po prostu jest miło i duma nas rozpiera, że twórczość „Drużyny Bogdana Wieczorka” zyskuje aplauz konkursowych jurorów i widzów. Tak trzymać!

Nagrodzone prace kłodzczan:
„Chrystus Pan Wszechświata” Katarzyny Śrutwy – I Nagroda w kategorii malarstwo, „Jezioro Wicko” Jerzego Dominika Szczesiaka – II Nagroda
w kategorii malarstwo, „Pejzaż” Lucyny Skórskiej – II Nagroda w kategorii malarstwo, „Czekam na Ciebie” Doroty Cieśli – III Nagroda w kategorii malarstwo, „Łąka” Jadwigi Żelaszkiewicz – Wyróżnienie w kategorii malarstwo, „Kościelna Łączka” Marii Tarnawskiej – Wyróżnienie w kategorii malarstwo, „Martwa natura” Zuzanny Sitarz – I Nagroda w kategorii rysunek, „Biało na czarnym” Katarzyny Stępień – II Nagroda w kategorii rysunek.

Wydania: