Borys Budka w Nowej Rudzie-Słupcu

Autor: 
Mirosław Awiżeń
budka.jpg

Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie jednego z czołowych polityków Platformy Obywatelskiej z mieszkańcami (a dokładniej mówiąc – z członkami lokalnej PO i sympatykami) Ziemi Kłodzkiej i okolic.
Na spotkanie do słupeckiego Centrum Innowacji przybyło ponad stu zainteresowanych wysłuchaniem co ma do powiedzenia p. Borys Budka – minister Min. Sprawiedliwości w poprzednim rządzie (PO, PSL). Spokojnie, wyważenie, ale i z werwą analizował dzisiejszą sytuację prawną w Polsce. Oczywiście mówił o naginaniu a nawet łamaniu najważniejszego dokumentu jakim jest Konstytucja Rzeczpospolitej. Dużo można i należy nawet zmieniać, doskonalić ale takie działania MUSZĄ być w zgodzie z naszą konstytucją. W prawie nie ma „drogi na skróty”. Przyznał, że nie wszystko w czasie jego rządów było „cacy”, że zabrakło szerokiej informacji, tłumaczenia „o co chodzi” ale na pewno rząd PO z PSL zawsze działał w zgodzie z konstytucją.
Dobre są takie spotkania „w terenie” czołowych polityków rządzących (i będących w opozycji) partii. Przecież nie obyło się od zadawania pytań, stawiania własnych wniosków przez zgromadzoną publiczność. Szkoda, że odbywają się wtedy, kiedy „mleko już się rozlało”. Mam nadzieję, że kolejne spotkania będą wskazywały kierunki sensownego działania na przyszłość.

Wydania: