Noworudzkie liceum w nowej odsłonie

Autor: 
inf. Bartosz Wojciechowski
NR1.jpg
nr2.jpg

Zakończyła się inwestycja za 1.600 tys. złotych
10 listopada br. oficjalnie zakończyła się termomodernizacja Liceum Ogólnokształcącego.
Jak podkreśla Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk wicestarosta kłodzki – Od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, to pierwsza tak kompleksowa inwestycja w tym budynku. Bardzo mi zależało, by środki z ZIT trafiły właśnie na to zadanie. Jestem noworudzianką i naturalnym jest, że z perspektywy powiatu Nowa Ruda jest mi bliska, a prywatnie to również jest moje liceum, które ukończyłam.
Termomodernizacja budynku polegała na zwiększeniu efektywności energetycznej obiektu. Prace między innymi obejmowały wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, ocieplenie budynku, poprawę systemu wentylacji, modernizację centralnego ogrzewania wraz z zastosowaniem elementów systemu zarządzania energią w obiekcie, modernizację systemu przygotowania ciepłej wody użytkowej, jak i również nową, efektowną elewację budynku. Koszt remontu to 1 mln 600 tys. zł. Zarząd powiatu uzyskał to dofinansowanie ze środków UE./ZIT/. Ponad 218 tysięcy, to środki przeznaczone z budżetu powiatu. 
Każde tak duże przedsięwzięcie może być z efektem realizowane, kiedy towarzyszy temu dobra, partnerska współpraca, a taka ma miejsce z Tomaszem Kilińskim Gospodarzem Nowej Rudy. Nie tylko w tym, ale i w innych ważnych przedsięwzięciach, za co serdecznie dziękuję – podkreśla Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk wicestarosta kłodzki.
Bezpośrednio przy liceum miasto wybudowało parking dla samochodów osobowych, który jest jednym z elementów miejskiej inwestycji pn.: „Przebudowa ulicy Teatralnej I etap”. I tu w ramach wspomnianej współpracy powiat przekazał w formie darowizny nieruchomość o powierzchni 0,24 ha pod budowę rzeczonego parkingu.
Najbliższe plany inwestycyjne powiatu dotyczące Nowej Rudy, to remont ulicy Kwiatkowskiego.
Jak informuje Wicestarosta: Zarząd złożył do wojewody wniosek o dofinasowanie remontu ulicy Kwiatkowskiego w Nowej Rudzie-Słupcu. Informacje o dofinansowaniu będą znane na koniec grudnia br. Inwestycja znajdzie się w budżecie powiatu na 2018 rok.
Planowany koszt przebudowy tego odcinka drogi to blisko 1,4 mln zł.

Wydania: