Monografia Bystrzycy Kłodzkiej już w sprzedaży!

Autor: 
Renata Rupniewska, Robert Duma
z archiwum MGOK Bystrzyca Kłodzka (1).jpg

Bystrzyca Kłodzka, jako trzecie co do ważności miasto Ziemi Kłodzkiej, niewątpliwie zasługuje na własną monografię. Miło nam poinformować, że długo wyczekiwane II zaktualizowane wydanie monografii miasta, pn.: „Bystrzyca Kłodzka. Zarys rozwoju miasta na przestrzeni wieków” jest już dostępne w sprzedaży. Książka obejmuje chronologicznie dzieje od czasów najdawniejszych po 2017 rok. Jest to druga monografia miasta napisana przez ten sam zespół autorski pracowników Instytutu Historycznego z Uniwersytetu Wrocławskiego: dr. hab. Małgorzatę Ruchniewicz, prof. dr. hab. Stanisława Rosika oraz prof. dr. hab. Przemysława Wiszewskiego. W nowej monografii wykorzystano różnorodne źródła archiwalne, prasę lokalną, materiały wspomnieniowe oraz dzieła dawnych badaczy przeszłości Bystrzycy i Ziemi Kłodzkiej oraz pasjonatów bystrzyckich. Na bogatą szatę graficzną składają się historyczne widoki miasta, utrwalone na dawnych grafikach, pocztówkach i fotografiach, plany, fotokopie najstarszych dokumentów i dzieł drukowanych, portrety czołowych osobistości, a także współczesne zdjęcia najcenniejszych i najciekawszych zabytków miasta.
24 stycznia br. w MGOK w Bystrzycy Kłodzkiej odbyła się uroczysta promocja wydawnictwa, na którą przybyli zaproszeni goście oraz pasjonaci i miłośnicy lokalnej historii. Gospodarz uroczystości burmistrz Renata Surma uroczyście otworzyła promocję i przywitała wszystkich zgromadzonych. Wśród gości byli m.in. dr. hab. Małgorzata Ruchniewicz, Michał Koliński właściciel Domu Wydawniczego „Księży Młyn” z Łodzi oraz Anne-Marie Franke, krewna długoletniego landrata z przełomu XIX/XX hr. Fincka-Finkensteina, mieszkańca miasta Habelschwerdt. Kolejną częścią programu była dyskusja poprowadzona przez dyrektora Biblioteki Publicznej Roberta Dumę. W maju odbędzie się kolejne spotkanie dyskusyjne w Bibliotece Publicznej w ramach 700-lecia miasta Bystrzycy Kłodzkiej.
Był też czas na podziękowania od Burmistrza Bystrzycy Kłodzkiej dla osób współpracujących z autorami i redakcją przy tworzeniu monografii.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych dziejami Bystrzycy Kłodzkiej do zakupu książki w cenie 60,00 zł i ebooka w cenie 20,00 zł w Centrum Informacji Turystycznej, Mały Rynek 2/1 oraz w Muzeum Filumenistycznym, Mały Rynek 1 w Bystrzycy Kłodzkiej. Gwarantujemy, że pięknie wydana książka zrobi na Państwu wrażenie, a po jej przeczytaniu odkryjecie Państwo jak bogata jest historia królewskiego miasta Bystrzycy Kłodzkiej.

Wydania: