I ŚWIĘTO SŁUŻB MUNDUROWYCH

Autor: 
inf. Starostwo Kłodzkie
mundu.jpg

Dnia 10 maja br. na kłodzkim Rynku celebrowaliśmy I Święto Służb Mundurowych oraz Święto 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej. W obchodach udział wzięli przedstawiciele wszystkich służb mundurowych, wicestarosta kłodzki Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk, członek Zarządu Piotr Marchewka, burmistrz Kłodzka Michał Piszko, wójt Gminy Kłodzko Zbigniew Tur, zaproszeni goście, dzieci , młodzież oraz mieszkańcy Kłodzka.
W natłoku obowiązków znalazła czas na wspólne świętowanie z „mundurowymi” Monika Wielichowska, przedstawicielka parlamentu, posłanka na Sejm RP, która zawsze docenia i jest pełna uznania dla działań służb mundurowych na rzecz porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli.
Obchodzone święto to także dzień podsumowań, a co za tym idzie, przekazano podziękowania oraz wręczono odznaczenia i nagrody dla najbardziej zaangażowanych w służbie. Na upamiętnienie I Święta Służb Mundurowych zostały wybite okolicznościowe medale. Medale te zostały wręczone osobom zasłużonym oraz tym, którzy przyczynili się do tego, że I Święto Służb Mundurowych mogło się odbyć.
Jak wspomniała pani dowódca 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej ppłk Izabela Wlizło: „… mam nadzieję, że wspólne święto służb mundurowych wpisze się na stałe w kalendarz lokalnych uroczystości .”
Życzymy Wszystkim Służbom Mundurowym spokojnej pracy oraz ogromnej satysfakcji ze służby Ojczyźnie.

Wydania: