Marcowy Akordeon

Autor: 
Liliana Stopka i Tomasz Brusiński
Bez nazwy 1.jpg

W tym miesiącu, mamy dwie imprezy związane z akordeonem: to VI Akordeonowy Turniej Hrabstwa Kłodzkiego oraz XIX Dzień Akordeonu. Obie imprezy zaplanowane są na 20 marca.
Jeśli chodzi o Akordeonowy Turniej, to w realu odbędzie się w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej, a gdyby obostrzenia koronawirusowe uniemożliwiły przeprowadzenie w takiej formie, to zorganizujemy tak jak w poprzednim roku, kiedy nagrania video uczestników były przesłane do oceny Jury złożonego z trzech profesorów uczelni muzycznych: prof. Jerzy Mądrawski, prof. Paweł Paluch, prof. Piotr Chołołowicz. Nasz pomysł formuły zdalnej spotkał się z pozytywną oceną członków Jury.
Jeśli chodzi o koncert XIX Dzień Akordeonu, to z powodu pandemii nie mógł się odbyć w poprzednim roku i został przeniesiony na rok 2021. Nikt z nas nie wie jak będzie wyglądała sytuacja 20 marca.
Chciałabym jednak mieć nadzieję, że będę mogła spotkać się z moją znakomitą publicznością, tak jak to się odbywało przez 18 lat, kiedy informowałam na bieżąco o osiągnięciach naszych młodych akordeonistów. Teraz pozostaje nam jedynie informowanie w gazecie i na stronie naszej szkoły. W związku z tym, wszystkich spragnionych muzyki akordeonowej, zapraszam do wejścia na stronę naszej szkoły muzycznej i obejrzenia i wysłuchania realizacji filmowych akordeonowych zdarzeń. Naszych wyróżniających się uczniów Tymoteusza Bartlewskiego i Oskara Gałęskiego prezentowaliśmy wielokrotnie na łamach gazety Brama, teraz chcemy przedstawić ucznia Gabrysia Charęzę z klasy Tomasza Brusińskiego, który wspaniale się rozwija muzycznie i przygotowuje się już do dwóch konkursów. Wszystkich czytelników prosimy o trzymanie kciuków za Gabrysia.

Wydania: