Imprezy - czerwiec - KOK

Autor: 
inf. KOK
Dni Kłodzka Plakat.jpg

• 4.06, godz. 10.00-18.00 Dzień Dziecka – Festyn Rodzinny, Ośrodek Sportu i Rekreacji, w programie: spektakl marionetkowy „Czerwony Kapturek”, prezentacje artystyczne, turnieje sportowe, zabawa plastyczna, otwarta scena – mikrofon dla wszystkich, Rodzinna Gra Plenerowa, kolorowa mini-dyskoteka, ognisko, gotowanie dla dzieci, gry i konkursy, a także dmuchańce, tatuaże, malowanie twarzy, żywe maskotki, balony z helem, lody, gofry, popcorn, wata cukrowa.
WonerS – młodziutki wokalista w świecie disco polo. Szymon idzie jak burza. Z dnia na dzień jego ilość fanów rośnie. W przerwach między szkołą a piłką nożną znajduje czas na nagrywanie piosenek i koncertowanie. Zadebiutował utworem „Zabawy nadszedł czas” i od tamtej pory wciąż powstają nowe piosenki.
Miły Pan (pseudonim artystyczny Piotra Kołaczyńskiego) –  polski wokalista wykonujący muzykę z pogranicza gatunków muzycznych disco polo i dance. Jego największy hit to piosenka „Królowa”, którą odtworzono ponad 10 milionów razy na polskim YouTube. Ma podpisany kontrakt z wytwórnią muzyczną Lemon Records. Swoją karierę zaczął już w wieku 17 lat.
ALERGEN to krakowski kwartet, który od 2005 nieprzerwanie funkcjonuje na polskim rynku muzycznym. Zaistnieli m.in. dzięki świetnym koncertom oraz piosence „Kiedy odejdziesz”, która jeszcze przed premierą pierwszej płyty z sukcesem zadebiutowała na liście przebojów. Od samego początku ich działalności priorytetem było wykonywanie autorskiej muzyki, podpartej energetycznymi, pełnymi przebojowości koncertami. Przez ostatnie lata zespół Alergen stał się klasą samą w sobie, o czym można się przekonać na koncertach...
Future Folk łączy muzykę elektroniczną z góralszczyzną. Trio tworzy i gra w składzie: Stanisław Karpiel-Bułecka (wokal; syn znanego muzyka i architekta Jana Karpiela-Bułecki, bratanek Sebastiana Karpiela-Bułecki, wokalisty zespołu Zakopower), Szymon Chyc-Magdzin (wokal, skrzypce; jako skrzypek był członkiem wielu zespołów regionalnych m.in.: Klimka Bachledy, Bartusia Obrochty, Budorze, Homernik i Czarne Karakuły, od 2000 współpracuje z zespołem Krywań) oraz Matt Kowalsky (elektronika; w środowisku muzycznym znany także jako DJ, VJ, producent, kompozytor, remixer i reżyser dźwięku, jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach). Dwóch pierwszych członków zespołu pochodzi z Zakopanego i wnosi do muzyki Future Folk typowe dla regionu elementy tradycji ludowej, które z kolei Matt wzbogaca o nowoczesne brzmienia. Pierwszy singel grupy „Janko”, ukazał się jesienią 2011 r.
Andrzej Biliński – finalista programu „The Voice Senior 3”. Rozpoczął swoją przygodę z muzyką od beatowego zespołu „Kosy”, którego był członkiem. Zespół grał przeboje polskich i zagranicznych bandów oraz własne kompozycje. Był też wokalistą big-bandu działającego w Kędzierzynie-Koźlu. Grał dla Polonii w Niemczech, a w 2001 wystąpił z recitalem w Teatrze Polskim w Sztokholmie. Wielokrotnie brał udział w Festiwalu Moniuszkowskim. Obecnie koncertuje śpiewając materiały operetkowe dla kuracjuszy w Kudowie-Zdroju, gdzie mieszka.
• 21.06, godz. 17.00 Prezentacje artystyczne Studio Baletowe i Teatr Tańca, sala widowiskowa Kłodzkiego Ośrodka Kultury, wstęp wolny.
Studio Baletowe i Teatr Tańca to grupy artystyczne działające w KOK-u, instruktor – choreograf Katarzyna Schick.
• 22.06, godz. 17.00 Prezentacje artystyczne Teatr JODA, sala widowiskowa KOK, wstęp wolny
Teatr JODA to grupa pracująca w Kłodzkim Ośrodku Kultury od 2004 r. W tym sezonie zobaczymy trzy premierowe prezentacje: grupa młodsza przedstawi „Łobuziary”, a grupa starsza „Skrzydełka” oraz „Przyzwolenie”, instruktor Joanna Załucka.
• 23.06, godz. 19.00 – „Noc Świętojańska”, Kłodzki Skwer Kultury (ul. Daszyńskiego).
Impreza plenerowa z konkursem na najpiękniejszy wianek świętojański, występami artystycznymi m.in. Kapela Bożków, puszczaniem wianków na wodę i innymi niespodziankami.
• 24.06, godz. 17.00 „Sezon 2022” wernisaż wystawy Dużego Studia Plastycznego, Galeria Sztuki pARTer, wstęp wolny
• 25.06, godz. 19.00 koncert Izabeli Szafrańskiej „ŻYDOWSKA ULICA/JEWISH STREET”, kawiarnia Pan Kawka (KOK)
Izabela Szafrańska jest absolwentką kulturoznawstwa na Uniwersytecie w Białymstoku. Przez lata prężnie rozwijała swoją działalność artystyczną, zdobywając wiele nagród muzycznych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Do sukcesu medialnego można zaliczyć jej udział w finale jednego z najbardziej znanych polskich programów telewizyjnych „Must Be The Music” z zespołem El Saffron, którego była liderką i założycielką. Zainteresowania muzyczne wokalistki są wielostylowe.
W 2019 roku zaczęła współpracę z wybitnym kompozytorem i aranżerem Marcinem Partyką oraz ze znakomitymi poetami i autorami tekstów. Premiera debiutanckiej płyty Izabeli Szafrańskiej odbyła się w listopadzie 2019 roku. W marcu 2022 wokalistka wydała płytę z muzyką żydowską „Żydowska ulica/Jewish street”.
Na projekt „ŻYDOWSKA ULICA/JEWISH STREET” składają się pieśni żydowskie, sefardyjskie, utwory o tematyce żydowskiej i wojennej m.in.: Hava Nagila, Dona Dona, Shalom aleichem, Rebeka, Warszawo ma i wiele innych. Utwory śpiewane są w języku polskim, hebrajskim, ladino, jidysz i w języku hiszpańskim.

Wydania: