Rusza komunikacja zastępcza Kolei Dolnośląskich do Stronia Śląskiego

Autor: 
inf. Starostwo Powiatowe
Rozklad-Stronie.jpg
ZKA_Stronie_Slaskie-Klodzko schemat.jpg

Od 5 września rusza komunikacja zastępcza Kolei Dolnośląskich do Stronia Śląskiego. Jest już wstępna deklaracja z Urzędu Marszałkowskiego, że ta linia kolejowa będzie remontowana przez okres min. dwóch lat. Na ten czas, po negocjacjach m.in. Macieja Awiżenia, powiat kłodzki wspólnie z zainteresowanymi samorządami, będzie wspólnie pokrywać 50% kosztów tego połączenia zastępczego. Poniżej przedstawiamy Państwu otrzymane od KD infografiki:
Jak podają Koleje Dolnoślaskie:
cyt. „ Jesteśmy przed rewitalizacją linii i powrotem na nie pociągów Kolei Dolnośląskich. Ale jeszcze wcześniej chcemy ułatwić komunikację w tym rejonie tam, gdzie jest to możliwe – autobusami „za pociąg”. Docelowo, po ponownym przystosowaniu torów do przewozu pasażerów, mieszkańcy przesiądą się z autobusów do pociągów” – mówi Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.

Więcej korzyści
Co oznacza takie rozwiązanie dla mieszkańców? Po pierwsze – na Dworcu Głównym we Wrocławiu oraz każdej innej stacji w Polsce, będzie można nabyć bilet kolejowy do Lądka-Zdroju czy Stronia Śląskiego i na tym samym bilecie na stacji Kłodzko Główne przesiąść się do autobusu. Podobnie będzie podróżując w przeciwnym kierunku. Po drugie – rozkład jazdy autobusów będzie dostosowany w taki sposób, by podróżni mogli komfortowo kontynuować podróż pociągiem po Dolnym Śląsku.
Połączenia w relacji Kłodzko Główne – Stronie Śląskie przez Kłodzko Miasto, Krosnowice Kłodzkie, Żelazno, Ołdrzychowice Kłodzkie, Trzebieszowice, Radochów, Lądek-Zdrój i Lądek Stójków będzie realizowane od 5 września. Całość 35-kilometrowej trasy ma być pokonywana przez autobusy niskopodłogowe w niecałą godzinę…..”

Źródło: https://kolejedolnoslaskie.pl/do-stronia-slaskiego-wracaja-koleje-poki-c...

Wydania: