Muzeum Ziemi Kłodzkiej zaprasza serdecznie na kolejną  NOC MUZEÓW!

Autor: 
inf.wł.
Noc Muzeów 2023 A3.jpg

W tym roku pod hasłem CZARNO-BIAŁE DZIEDZICTWO – 19 maja 2023 – 18:00-23:00
W programie:
• 18.00 – Ten który uratował Jana Matejkę i …Gerharta Hauptmanna – otwarcie wystawy planszowej.
Wykład Janusza Skowrońskiego oraz pokaz filmów dokumentalnych „Stanisław Lorenz” (1968) i „Gerhard Hauptmann i Polacy. Nieznane relacje” (2019) (sala wystawowa I piętra Muzeum Ziemi Kłodzkiej)
• 19:30 – Żywe obrazy – otwarcie wystawy fotografii Ewy Kornaszewskiej i Natalii Metych, do których modelami byli uczniowie Zespołu Szkół Społecznych w Kłodzku (sala lustrzana, II piętro Muzeum Ziemi Kłodzkiej)
• 20:00 – 21:00 – 12 miesięcy – 12 wydarzeń – jubileusz 60 lat Muzeum Ziemi Kłodzkiej – Atelier pięciorga – przypomnienie wystawy Historia jednego atelier fotograficznego. Pokaz fotografii Kłodzka Władysława Winiewskiego (sala koncertowa). Prowadzenie Joanna Stoklasek-Michalak i Tomasz Gmerek
• 21:00 – 22:00 – Pokaz przedwojennych fotografii Irenäusa Poppa oraz Georga Marxa na dziedzińcu muzealnym. Ilustracja muzyczna Janusz Karp (dziedziniec muzeum).
A także:
• „Pamiątka na 60-lecie  Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku” – warsztaty grafiki (sala nr 2, parter Muzeum Ziemi Kłodzkiej)
Zwiedzanie wystawy czasowej:
• „Wambierzyce, zatrzymując się po drodze u Macieja H. ...” Wystawa fotografii Rafała Swosińskiego (hol I piętra Muzeum Ziemi Kłodzkiej)
Zwiedzanie stałych ekspozycji muzeum: „Oczy czasu. Zegary mechaniczne popularne na Śląsku w XIX i w I poł. XX w. w zbiorach Muzeum Ziemi Kłodzkiej”. Ekspozycja składa się z kilkuset zegarów, w tym wyrobów dwóch największych fabryk dolnośląskich XIX i XX: Gustawa Beckera w Świebodzicach i braci Eppnerów w Srebrnej Górze. Można na niej znaleźć również wspaniałe meble i pozytywki. • „Z dziejów Kłodzka” Wystawa monograficzna poświęcona miastu i jego tysiącletniej historii prezentowana na dwóch kondygnacjach Muzeum - w podziemiach i na parterze. Jest opowieścią o Kłodzku, począwszy od pierwszej o nim wzmianki w Kronice Czechów Kosmasa, a skończywszy na „powodzi tysiąclecia” w 1997 r. • Lapidarium na dziedzińcu muzealnym
 Wstęp wolny! Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej: www.muzeum.klodzko.pl
***
• 21 maja, godz. 16:00
Koncert Miejskiego Chóru Mieszanego LUTNIA z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Wstęp wolny!
• 27-28 maja, w godz 8:00-16:00.
49. Targi Staroci
Zapraszamy kolekcjonerów oraz miłośników pięknych mebli, obrazów, monet i innych bibelotów na kolejne, już 49. Targi Staroci, które odbędą się na ulicach Kłodzka w pobliżu muzeum. Impreza odbywa się podczas Dni Kłodzka.

Wydania: