Nasi uczniowie - Olivier Śmigielski kl. 3 b LO Zespół Szkół Alternatywnych

Autor: 
mic

Dwa lata temu zająłeś 3. miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego w Nowej Rudzie, w ubiegłym roku -1., w tym znów 3., zatem niezmiennie utrzymujesz się w powiatowej czołówce.

Z językiem angielskim miałem kontakt już w dzieciństwie, zaczynałem od słuchania bajek w tym języku. Dużo też dało mi oglądanie popularnych kreskówek w oryginalnej wersji językowej. W szkole można porozmawiać z wolontariuszami z wielu krajów na lekcjach konwersacji. Teraz ciągle się dokształcam, zwłaszcza z gramatyki, gdyż w tym roku zdaję maturę z angielskiego na poziomie rozszerzonym.

Czy często masz kontakt z językiem angielskim w życiu codziennym?
Raczej tak, czytam książki w oryginale, codziennie prawie oglądam jakieś angielskie filmy. Szczerze mówiąc - jestem kinomanem (śmiech).

Jak przygotowywałeś się do tego konkursu?
Tak naprawdę, to w ogóle się nie przygotowywałem (śmiech). Przeważnie nigdy tego nie robię, bo nie mam czasu. Z angielskim radzę sobie dodrze, a przecież są jeszcze inne przedmioty… no i matura z matematyki – w tym roku po raz pierwszy obowiązkowa dla wszystkich !

Jakie są Twoje plany na przyszłość?
Planuję wyjechać do jakiegoś kraju anglojęzycznego, gdzie chciałbym studiować. Ale wcześniej, już w maju, czeka mnie jeszcze matura.

A jaki kierunek cię interesuje? Czyżby filologia angielska?
Nie, na pewno nie. Tak naprawdę jeszcze nie wiem, co chciałbym robić w życiu. Czas pokaże.
W takim razie życzę sukcesu w kolejnych konkursach językowych i na maturze.

Wydania: