Nocne życie Muzeum Papiernictwa

Autor: 
Maciej szymczyk - dyrektor Muzeum Papiernictwa

15 maja 2010 r. Muzeum Papiernictwa w ramach Nocy Muzeów przygotowało kilka atrakcji, których zwykle w ciągu dnia nie można doświadczyć. Ekspozycje dla zwiedzających będą czynne w godz. 1900-2300. Jednak najważniejsze wydarzenia nocnego życia muzealnego rozpoczną się nieco później:
- o godz. 20.00 odbędzie się wernisaż wystawy sztuki papieru „Inkunabuły i batikowe manuały” autorstwa wybitnej krakowskiej artystki Małgorzaty Buczek-Śledzińskiej,
- o godz. 21.00 dla amatorów nocnego zwiedzania zaśpiewa Chór „Makrotumia” pod dyrygenturą Joanny Kołcz.
Jak przystało na Muzeum Papiernictwa, nie obejdzie się tej nocy bez czerpania papieru. Wydarzenie zapowiada się szczególnie interesująco, gdyż powstające późną porą arkusze będą miały kolor nocnego nieba nad dusznicką papiernią, a dzięki specjalnej substancji dodanej do masy (gwiezdnemu pyłowi) papierki zabłyszczą jak niebo pełne gwiazd. Zwiedzający, którzy wykażą się szczególną odwagą, będą mogli własnoręcznie wykonać gwiezdne arkusze i otrzymają je na pamiątkę Nocy w Muzeum Papiernictwa AD 2010. 15 maja w godz. 19.00-23.00 wstęp do Muzeum, jak też udział we wszystkich atrakcjach będzie bezpłatny. Zapraszamy!

Wydania: