Delegaci wybrali Schetynę,Twierdza w rękach ZAMG, jak można się wstydzić za nieswoje winy ...

Autor: 
Maciej Awiżeń
PO.jpg

Delegaci z powiatu wybierali Schetynę. 22 maja w Legnicy wśród około 500 delegatów na Zjeździe Regionu Dolnośląskiego PO RP znalazło się także 34 delegatów z powiatu kłodzkiego. Delegaci głosowali za wyborem Przewodniczącego Regionu, Radą Regionu, Delegatami na Zjazd Krajowy oraz innymi ciałami statutowymi partii. Wśród wybranych są także osoby z naszego powiatu, o czym po otrzymaniu protokołów, natychmiast Państwa poinformujemy.

To o czym wiemy już dziś to to, że dotychczasowy zarząd otrzymał absolutorium oraz to, że nowym przewodniczącym został Grzegorz Schetyna. Kolejnym etapem wyborów będzie wybór przez Radę Zarządu, zaś w następnej kolejności będą wybierane władze krajowe i Przewodniczący partii. Podczas dyskusji programowej – jako członek rządu przemawiał Jakub Szulc. (zdjęcie - delegacja Ziemi Kłodzkiej)

Twierdza w rękach ZAMG Trudno, stało się. Bez konsultacji z Radą Konsultacyjną-Naukową Fortecznego Parku Kulturowego w Kłodzku, bez uzasadnienia merytorycznego i w sprzeczności z uchwałą o powołaniu FPK. Stało się. Ale w imieniu każdego kto po Was przyjdzie – radnych, burmistrza… Proszę – nie zaciągajcie kolejnego zobowiązania finansowego na budowę gondoli. Budujecie już basen z własnych środków zamiast z dofinansowań, który spłacać będą następcy, zaciągnęliście kredyty na zatrudnianie wielu „swoich” ludzi, na kampanię medialną burmistrza. Już wystarczy! Kłodzko tego nie wytrzyma. Dajcie możliwość następcom by sami zdecydowali czy chcą budować i płacić z pieniędzy gminy pomysły obecnego burmistrza. Nie zadłużajcie przyszłych pokoleń.
Burmistrz obiecywał publicznie, że jeśli gondola będzie budowana to tylko z pieniędzy zewnętrznych – ale przecież chodziło o inwestora prywatnego lub środki unijne a nie o „inną kieszeń gminy” – czyli spółkę w 100% stanowiącą majątek gminy! Każde kolejne zobowiązanie - np. podpisanie finansowania budowy na zasadzie spłacania rat – jest już ponad siły mieszkańców. Panie Burmistrzu – zwracam się do Pana z apelem – niech Pan już nie zaciąga kolejnych długów na mieszkańców Kłodzka. Proszę się powstrzymać od kolejnych zobowiązań parę miesięcy a po prostu dokończyć to co Pan zaczął.

Jak można się wstydzić za nieswoje winy? Z racji zajęcia, które wykonuję znam wielu polityków lokalnych (czy po prostu społeczników). O wielu z nich mogę mówić z pełnym szacunkiem z powodu ich zaangażowania, wiedzy i poświęcenia. Niestety niektórzy dają powody by medialnie napiętnowywać całe grupy. Bo cóż może poradzić radny powiatowy na bezsensowne działanie radnych z innego klubu (w tym wypadku PiS), którzy np. głosują „na trzy ręce” (jednocześnie „za”, „przeciw” i „wstrzymując się”). Cóż może poradzić radny gdy były wicestarosta nie potrafi się pogodzić z tym, że radni w głosowaniu tajnym odwołali go ze stanowiska i nie chcą go w starostwie? Czy odwoływanie do sądów zmieni tę opinię? Nie. Czy przyniesie coś dobrego dla powiatu? Czy chodzi o chęć doprowadzenia do destabilizacji samorządu w imię „ja mam rację i już”? Czy chodzi o 50 tys. zł? Czy uzurpowanie sobie tytułu „wicestarosty” przynosi chlubę? O co chodzi?! Bo efekt jest spodziewany: „ci tam w powiecie to się tylko kłócą o stołki”... Co można wtedy zrobić? Zrezygnować i oddać „dla świętego spokoju” stanowisko? Raczej nie – bo jest jeszcze odpowiedzialność za powierzone obowiązki. Pozostaje wstyd za nieswoje winy i niesmak…

Wydania: