Co w trawie piszczy?

Autor: 
Katarzyna Redmerska

PYSZNOŚCI
W Kłodzku powstała sieciowa restauracja MCDonald. Rewelacja, można do woli zajadać „zdrowe” pyszności.
KONKURS
Ogłoszono konkurs na nazwę skweru w Szczytnej. Chodzi o zrewitalizowany teren po PPH. Propozycje nazwy można było składać do końca 2010 roku. Chyba konkurs był niepotrzebny. Jedyna nazwa to: Marek Szpanier.
KINO
W styczniu otwarty zostanie w kompleksie handlowo-rozrywkowym Twierdza Kłodzka-multipleks. Wielbicieli kina czekają atrakcje. W kinie wyświetlane będą same nowości, jakie dystrybuowane będą w kraju.

LODOWISKO
W Polanicy Zdroju oddano do użytku lodowisko. Polanica jako jedna z czterech gmin na Dolnym Śląsku, została włączona do programu „Białych Orlików” finansowanych przez Ministerstwo Sportu.
CIEKAWE
Kudowa Zdrój nie ma jeszcze zastępcy burmistrza! Dlaczego?
Jak mówi burmistrz Cz. Kręcichwost: „są obecnie ważniejsze sprawy”. To się nazywa „włodarz!”.
DACH
Papiernia w Dusznikach Zdroju ma nowy dach. Remont odbył się dzięki dotacjom Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz środkom własnym Muzeum.
RANKING
Strona internetowa www.narty.onet. pl dokonała oceny ponad 60 narciarskich ośrodków w kraju. Czarna Góra uplasowała się na drugiej pozycji, a Zieleniec na czwartej. Gratulacje!
KONCERT
1 stycznia w sali koncertowej ZUK S.A w Polanicy odbył się „Koncert Noworoczny”. Miłośnicy muzyki mogli wysłuchać znanych szlagierów. Miasto doczekało prawdziwie eleganckiej imprezy. Obowiązywały stroje galowe. Koncert zorganizowało Biuro Informacji Turystycznej.
SKRZYNIA
W Kudowie Zdroju zakopana została skrzynia z aktualnymi przedmiotami codziennego użytku jak: regionalna prasa, telefon komórkowy. Trafił tam również pamiętnik opisujący najważniejsze wydarzenia w mieście oraz aktualny wykaz ludności. Skrzynia ze stali nierdzewnej, została zakopana przed kudowskim ratuszem. Przykryła ją granitowa płyta z napisem informującym, że w tym miejscu znajduje się „Skrzynia Czasu”, którą należy otworzyć dokładnie za sto lat.
Pomysł ciekawy, oby tylko jakiemuś dowcipnisiowi nie przyszło do głowy „podwędzić” te skarby.
KONFERENCJA
29 grudnia w Krosnowicach staraniem Towarzystwa Miłośników Krosnowic, odbyła się międzynarodowa konferencja poświęcona kompozytorowi
I. Reimannowi.
Konferencja odbyła się w 190 rocznicę urodzin i 125 śmierci kompozytora.
UZDROWISKO
A jednak to chyba nie był żart. Szczytna za jakiś czas zostanie uzdrowiskiem!
Państwowy Instytut Geologiczny oddział we Wrocławiu, rozpoczął prace wiertnicze na działce przy stadionie piłkarskim. Badane będą wody podziemne i budowana stacja hydrogeologiczna.
Rozpoczęły się również poszukiwania inwestora zainteresowanego budową nowoczesnego kompleksu sanatoryjnego typu SPA przy ulicy Górskiej. Na nieruchomości zlokalizowany jest odwiert wód mineralnych o wydajności 12 m3 na godzinę. Drżyjcie sąsiednie uzdrowiska-nastaje Szczytna Zdrój!
PALIKOT
W grudniu gościł w Kłodzku jeden z najbardziej barwnych i kontrowersyjnych polityków ostatnich lat- J. Palikot. Do niedawna poseł PO, obecnie stoi na czele swojego stowarzyszenia „Ruch Poparcia”. Nie było happeningu lecz podzielenie się ze zgromadzonymi na spotkaniu gośćmi, konkretnym stanowiskiem na scenariusz funkcjonowania państwa. To czy panu Palikotowi wierzymy i czy chcemy go w parlamencie dowiemy się w nadchodzących wyborach parlamentarnych.
NAJMŁODSZY
Mamy nowego Starostę Kłodzkiego - Macieja Awiżenia.
Mimo, że dopiero rozpoczął swoje urzędowanie, przeszedł już do historii powojennych starostów kłodzkich jako…najmłodsza osoba piastująca to stanowisko. Gratulacje!

Wydania: