Co w trawie piszczy

Autor: 
Katarzyna Redmerska

WŁAMYWACZE
Policjanci w Polanicy Zdroju aresztowali przestępców specjalizujących się w kradzieżach i włamaniach. „Gagatków”, mających na koncie kilka przestępstw, czeka nawet do 10. lat więzienia.
BEZROBOCIE
Jak wynika z informacji Powiatowego Urzędu Pracy w Kłodzku, na naszym terenie wzrasta bezrobocie. Obecnie waha się ono pomiędzy 22-25 proc.
WALENTYNKI
Z okazji Dnia Świętego Walentego, w sali koncertowej ZUK. S.A w Polanicy wystąpił Krzysztof Krawczyk. Zaśpiewał swoje największe szlagiery. Licznie zgromadzona publiczność szalała, zwłaszcza fanki piosenkarza.
KONSERWACJA
Dzięki dotacji jaką otrzymało od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, w ramach projektu „Mecenat 2010”, możliwe było przeprowadzenie konserwacji niemal trzech tysięcy obiektów. Wiele z nich to prawdziwe unikaty.
KAMERY
Obrotowe kamery mają się pojawić w kolejnych miejscach dzielnicy staromiejskiej w Kłodzku.
Bezpieczeństwo to podstawa.
ASY
11 lutego w Muzeum Ziemi Kłodzkiej odbyła się uroczystość wręczenia „Asów Kłodzkich”. Nagroda przyznawana jest przez Burmistrza Kłodzka już trzeci rok z rzędu.
PROTEST
W Specjalistycznym Centrum Medycznym w Polanicy związki zawodowe domagają się podwyżek płac. W szpitalu zostało przeprowadzone referendum, ponad połowa pracowników opowiedziała się za akcją protestacyjną.
Służba zdrowia jest naprawdę chora. Nie ma żartów!
FAŁSZERZE
Na terenie powiatu kłodzkiego zlikwidowano drukarnię banknotów studolarowych. Fałszerzy było trzech w wieku 39-58 lat. Żyjemy w ciekawym miejscu. Napady na bank, włamania i teraz działalność fałszerzy.
FESTIWAL
W tym roku w Polanicy nie odbędzie się „Festiwal Szachowy im. A. Rubinsteina”. Nie znalazło się miejsce na jego zorganizowanie. Szkoda.Zapewne w przyszłym roku, gdy park będzie już zrewitalizowany, a Teatr im. M. Ćwiklińskiej wyremontowany, kolejny Festiwal znajdzie godne miejsce na mapie imprez w mieście.
ORGANIZACJE
Najprawdopodobniej organizacje pozarządowe w Szczytnej czeka bankructwo. Powód? Niedopatrzenie władz gminy, które za późno podjęły uchwałę w sprawie programu współpracy z NGO na rok 2011.
WSPARCIE
Absolwentom coraz trudniej będzie dostać się na staż. Urzędy pracy w powiecie kłodzkim na wsparcie bezrobotnych dostały o 70 procent mniej środków niż w roku ubiegłym.
Trudno również będzie otrzymać dotację na otwarcie własnej działalności gospodarczej lub prac publicznych.
A mieliśmy mieć przecież drugą Irlandię!
PROTEST
Znana gwiazda „Doda”, którą kojarzy się głównie z odważnie eksponowanym ciałem i „niewyszukanymi” pozami na scenie, ma dać koncert w Nowej Rudzie. Występ piosenkarki budzi duże kontrowersje wśród niektórych mieszkańców. Po co tak się ekscytować? Jak się komuś nie podoba skąpo okryta pupa latająca po scenie, niech na koncert nie idzie. I po problemie.
DOM
Nastąpiła likwidacja hotelu „Nasz Dom” w Polanicy, w którym również mieszczą się prywatne mieszkania tzw.: apartamenty. Powodem likwidacji jest wydana decyzja Marszałka Województwa Dolnośląskiego uchylająca decyzję Wojewody Dolnośląskiego o zaszeregowaniu hotelu do rodzaju- hoteli kategorii: dwie gwiazdki.
To nie wszystko, toczy się również postępowanie w Prokuraturze Rejonowej w Kłodzku w sprawie przywłaszczenia czynem ciągłym powierzonego mienia znacznej wartości w postaci pieniędzy w kwocie ponad 400 000 złotych w okresie od 2006 do 2009 roku, na szkodę Wspólnoty Mieszkaniowej.

Wydania: