Przewodnik dla jedzących!

Autor: 
Henryka Szczepanowska

Drogi Czytelniku ! Już od ponad roku piszę dla Ciebie teksty o gotowaniu i jedzeniu. Teraz przyszedł czas na nie tylko dobrą zabawę ale i na bardzo pożyteczne przedsięwzięcie. Zapraszam wszystkich konsumentów, bywalców restauracji, kawiarni i barów oraz ich właścicieli do przesyłania nam swoich opinii o swoich ulubionych miejscach, gdzie kucharze karmią ich lepiej lub gorzej a może wspaniale???
Wielu z nas prawie codziennie korzysta ze stołówek, barów, jadłodajni i restauracji powierzając im bardzo odpowiedzialne zadanie - codzienne żywienie. Niezwykle ważna to dla nas usługa. Ważna nie tylko z powodu codziennego przeżywania przyjemności jedzenia smacznego obiadku ale ze względów zdrowotnych, choć skutki są dość odległe w czasie. Nieprzemyślane, niezdrowe i niezrównoważone jedzenie skutkuje najczęściej wieloma ciężkimi schorzeniami. Otyłość, niestrawność, zgaga, wrzody przewodu pokarmowego, wysoki poziom cholesterolu zagrażający naszemu zdrowiu a nawet życiu to tylko niektóre skutki złego odżywiania się. Jesteś tym co zjadasz - mówi stare przysłowie. Oj, to prawda. Czasami bardzo nieprzyjemna i dotkliwa prawda. Zjadanie żywności odpadkowej, brudnej, pełnej chemii, zabójczych tłuszczów i cukrów powoduje nie tylko nasz zły nastrój, depresję lub agresję, skłonność do wielu chorób ale też ma wpływ na naszą osobowość.
Zachęcam do udziału w tworzeniu naszego wspólnego przewodnika dla jedzących. Proszę o listy na adres redakcji (także e-mailowe) przedstawiające oceny potraw podawanych w barach, restauracjach, kawiarniach, ocenę obsługi, wnętrza i atmosfery lokalu. Wszystkie listy będą uważnie czytane a wiele z nich opublikujemy.
Proponuję wypełnienie kuponu zamieszczonego poniżej i przesłanie go na adres redakcji. Zbierając Wasze głosy ustanowimy wspólnie ranking lokali gastronomicznych w kategorii bar, restauracja, kawiarnia.

Wydania: